Biskupové vyzvali k volbě těch, kdo staví na pravdě a katolických hodnotách

Praha – Čeští a moravští biskupové vyzvali lidi, aby v nadcházejících parlamentních volbách podpořili ty subjekty, které své jednání staví na hodnotách pravdy a svobody. Uvedli to ve svých dvou prohlášeních přijatých na setkání na Velehradě, která dnes zveřejnili. Jedno je určené široké veřejnosti a druhé věřícím.

Na společnost se obracejí s tím, že parlamentní volby považují jako každé volby za významnou příležitost ovlivnit další směřování země. “ Náš hlas je jeden z mnoha, přece však můžeme svou vědomou a dobře promyšlenou volbou podpořit ty a právě ty, kteří nejen zastávají určitý politický program, ale jejichž postoje a způsob jejich života svědčí o tom, že své jednání staví na hodnotách pravdy a svobody jako na zásadních hodnotách pro zachování a rozvoj demokracie,“ uvedli.

SOUVISEJÍCÍČBK: Redefinici manželství považujeme za krok nesprávným směrem

Na věřící se obracejí s tím, že přicházející volby nejsou jen jedněmi z mnohých. „Každé volby jsou jedinečné a důležité, možná něčím významné a přelomové, protože zajišťují naší zemi další směřování,“ uvedli. Křesťan by neměl podle biskupů volit jen podle osobních preferencí, ale měl by mít vždy na zřeteli obecné dobro, a tím i křesťanskou lásku k bližnímu.

„Je třeba dobře rozmýšlet nad prezentovanými volebními programy a prohlášeními, abychom nepodporovali ty, jejichž úmysly jsou v rozporu s katolickým učením, například v oblasti morálky, spravedlnosti či záměry stvořitele s člověkem,“ píší biskupové.

Mezi tématy, která se ve volebních tématech u některých subjektů objevují, je například prosazení manželství stejnopohlavních párů. K němu na Velehradě biskupové uvedli, že rozšíření instituce manželství na stejnopohlavní páry považují za krok nesprávným směrem. Základem manželství je soužití muže a ženy a jeho hlubokým smyslem také zajištění kontinuity lidského rodu, napsali. Smysluplnějším řešením podle ČBK může být svazek stejnopohlavních párů označit jiným názvem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 12. července 2021 Foto: Wikimedia Commons – kardinál Duka

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář