Biskupové vyzývají k modlitbám za Afghánistán a vítají Macronovo rozhodnutí přijímat uprchlíky

Francouzští biskupové vyzývají všechny lidi dobré vůle, aby se v tomto dramatickém období modlili za Afghánistán, a vítají závazek prezidenta Emmanuela Macrona přijmout Afghánce, kteří v uplynulých 20 letech pomáhali Francii a jejím ozbrojeným silám.

„Dobytí Afghánistánu Talibánem je další tragédií v dějinách této země a velkou politickou událostí pro světový mír,“ uvádí se v nótě podepsané Mons. Éricem de Moulins-Beaufortem, předsedou Francouzské biskupské konference, který dále vyzývá k modlitbě za ty, „kteří budou touto novou mocí a ideologií, kterou přináší, nejvíce ohroženi“. Odkazuje se zejména na ženy, na ty, kteří „dosud nesli hlas svobody, lidské důstojnosti a lidských práv“, a na křesťany v zemi.  „Modlíme se, aby byl Afghánistán budován s respektem k lidem, mužům, ženám a dětem, a k jejich právům, zejména k právu na náboženskou svobodu,“ píše se dále v dokumentu.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Francouzští biskupové také myslí na rodiny francouzských vojáků, kteří „položili své životy na afghánské půdě, aby chránili naši zemi před terorismem, ale také aby sloužili míru a afghánskému lidu“.

Nakonec vyzvali, aby se v modlitbách nezapomínalo na další humanitární tragédie, které se v současné době odehrávají ve světě, například v Etiopii zmítané válkou v Tigraji, v Libanonu, který je zmítán vážnou hospodářskou, sociální a politickou krizí, a na Haiti, které zasáhlo nedávné zemětřesení, jež srazilo na kolena zemi, která se již tak dostala do vážných potíží a která „potřebuje pomoc všech“.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 20 srpna 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář