Je Boží vůlí být dlouhodobě nezadaný?

 

Pokud jste křesťan, je vám ke třicítce a stále ještě nežijete v manželství, možná trpíte pocity úzkosti. Setkal jsem se v poradně s mnoha mladými lidmi, kteří jsou doslova paralyzováni zoufalstvím a strachem, protože Bůh jim zatím nedal „toho pravého“, a oni si myslí, že udělali něco špatně.

Manželství je požehnaný dar od Boha. Nicméně jsem přesvědčen o tomto: Manželství není pro každého.

Bůh miluje manželství a jeho účelem je, aby člověk nemusel být sám (Genesis 2:18). Ale manželství není jediný způsob, jak zažít partnerství a společenství. Za prvé a především jde o náš vztah s Ježíšem, a ten by měl být dostačující. Pak jsou tu naši přátelé a členové rodiny.

Je život nezadaného člověka výsledkem toho, co dělá? V jistém smyslu to platí. Touha po sňatku – avšak bez jakékoliv aktivity asi nikdy nepovede k výsledku. Pokud se chcete oženit (nebo vdát), ale nebyly provedeny kroky k dosažení tohoto cíle (např. modlitba, půst, ale i pozvání toho druhého na schůzku, návrh ke společně strávenému času atd.), pak možná budete muset začít jednat ve víře a prostě jít do toho.

Někteří svobodní muži a ženy mají své vlastní představy o manželství. Trvají na svém chápání tohoto svazku a soužití v něm a mají i konkrétní představu o tom, jaké standardy by jejich budoucí partner měl splňovat.

Přísloví 19:21 nám ale připomíná: „Člověk má v srdci mnohé plány, stane se ale, co chce Hospodin.“ (B21)

Pokud jste tedy udělali vše, co je nutné (a nic víc než to) a stále se nenašel ten správný, ale po manželství toužíte, zbývá už jen jeden způsob, jak dokázat svou víru v Boha: trpělivost. I když nám Bůh dá svůj slib, je mnohdy třeba vyčkat na jeho naplnění. Otázkou však je, zda budete ochotni tuto zkoušku podstoupit.

A možná, jen možná, že někteří lidé do manželství nikdy nevstoupí – a třeba i měli velkou naději v manželském životě, a nebo naopak neměli do manželství vůbec chuť. Ať už je to cokoliv, je třeba pochopit, že Boží vůle pro náš život je větší než pouhé manželství. Ať je manželství jakkoli báječné, Bůh neváže svou vůli a spokojenost k tomu svazku mezi dvěma lidmi, ale k sobě.

V Matoušově evangeliu 6:33, nás Ježíš vybízí vždy „hledat nejprve Boží království a jeho spravedlnost.“

Být svobodným není prokletí ani náhoda. Boží vůle je vždy – pokud se jí poddáme dobrá, příjemná a dokonalá. A můžeme věřit tomu, že kamkoli nás Bůh vede, je to místo, kde bychom měli být.

 

Zdroj: Christian Today

Foto: Pexels. com

 

Kategorie: Lifestyle

2 Komentáře

 1. Brigita Krojidlová

  A co když už vám táhne na padesát.
  Pro nevěřící jste náboženský blázen.
  Pro mladé křesťany odstrašující příklad.
  Vdané kamarádky vám závidějí volnost.
  A sám člověk to musí vše unést. Užívat si výhody a zvládat nevýhody

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář