Bravantice připravují valentinskou pouť s programem v kulturním domě

Bravantice – Obec Bravantice na Novojičínsku připravuje na neděli 12. února pouť ke cti svatého Valentina. Zahájí ji mše v kostele svatého Valentina, po níž bude pouť pokračovat v místním kulturním domě programem, jehož součástí budou například výtvarné dílničky pro děti nebo výstavy. ČTK to dnes za Bravantice sdělila Lenka Gulašiová.

Mši bude od 10:30 sloužit jako host farář z Ostravy-Pustkovce Lumír Tkáč a zpěvem ji doprovodí chrámový sbor z Bravantic. Po mši bude možné kostel si prohlédnout. „K zajímavým historickým artefaktům tohoto sakrálního objektu patří například náhrobní kámen Johanky Bravantské z Chobřan, jenž byl v podzemí kostela objeven v roce 1998 při opravách po povodních, nebo zvon z roku 1632. Obě památky se nacházejí v lodi kostela,“ uvedla Gulašiová.

SOUVISEJÍCÍ Kanonie pokračuje v obnově kláštera v Nové Říši, letos dojde i na Rajský dvůr

Program v kulturním domě začne kolem 11:45. „Protože únor je přece jen studený měsíc, nejde o běžnou pouť v ulicích obce, ale o setkání v teple, pod střechou,“ uvedla místostarostka Věra Šustková (Bravantice pro občany).

Výstavu Co svědčí rodinám, zaměřenou na zkvalitňování vztahů, představí Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě. Na nádvoří bravantického zámku si lidé budou moci prohlédnout panely národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn, která ukazuje zdařilé rekonstrukce objektů ve veřejném prostoru a proměny krajiny v českých obcích a městech.

„Návštěvníci se mohou přesvědčit o tom, jak lidé dokázali zvelebit zchátralá místa, náměstí, návsi, sakrální stavby, památky, parky, cesty a další stavby či krajinu. Pro nás je tato výstava velice inspirativní, protože pracujeme na záchraně zdejšího zámeckého areálu, který obec do svého majetku získala v červenci 2021,“ uvedla místostarostka.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 5. února 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář