Křesťan dnes

Brian Houston oznámil, že odstupuje z vedení Hillsong Church

Zakladatel globální evangelikální církve Hillsong Church Brian Houston v pátek informoval, že odstupuje ze své pozice ve vedení.

Důvodem tohoto rozhodnutí je, obvinění australské policie, které se týká jeho otce, který se měl v 70. letech minulého století dopustit sexuálního zneužívání dětí. Policie měla dojít k závěru, že Brian Houston o těchto zločinech věděl, a přesto to neoznámil úřadům. Houston se tehdy měl rozhodnout chránit pověst svého otce, což mu umožnilo tiše odejít do důchodu.

SOUVISEJÍCÍNarcismus a lhaní, Brian Houston z Hillsongu označil hlavní problémy Carla Lentze

Podle medializovaných informací Houston v emailu ujistil členy církve, že jeho role globálního senior pastora se nezměnila.  Houston si přál být plně transparentní a chtěl, aby se církev o jeho odstoupení dozvěděla přímo od něj.

„Jsem stále plný vize a vím, že naši církev čeká vzrušující období,“ napsal australský pastor Hillsongu. Houston dále tvrdí, že je nevinný.  „Tato obvinění byla pro mne šokem vzhledem k tomu, jak transparentní jsem v této záležitosti vždy byl.“  Pastor dále vítá příležitost očistit své jméno od všech obvinění.

První slyšení u soudu je stanoveno na 5. října 2021.

Houston s manželkou Bobbie založili první sbor v Sydney v Austrálii v roce 1983, v současnosti mají sbory v 19 zemích na pěti kontinentech. Každý týden zpívá písně Hillsongu přibližně 50 milionů lidí v 60 jazycích a Houstonova kázání se vysílají po celém světě. V červnu 2016 církev zahájila globální 24hodinový kanál ve spolupráci s televizi Trinity Broadcasting Network, která poskytuje přístup k uctívání a službě milionům diváků po celém světě. Prostřednictvím Hillsong College, konferencí a podcastů vychovává denominace desítky tisíc křesťanských lídrů a povzbuzuje nespočetné množství dalších lidí v každodenním životě víry.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. září 2021 Foto: CC Search – Brian Houston

Exit mobile version