Narcismus a lhaní, Brian Houston z Hillsongu označil hlavní problémy Carla Lentze

„Lhaní“ a „narcistické chování“ jsou jen některé z charakterových črt Carla Lentze, které v nedávném rozhovoru pojmenoval zakladatel Hillsongu Brian Houston.

Lentz skončil v listopadu jako pastor newyorské pobočky sboru Hillsong kvůli svému morálnímu selhání a přiznal se, že podváděl svou manželku.

Následné šetření odhalilo vážné problémy v církevní kultuře, týkající se zneužívání finančních darů, arogantního chování ve vedení či manipulace.  Houston se následně členům denominace omluvil a slíbil, že provede změny.

SouvisejícíHouston se omluvil za selhání NY Hillsongu a přijal kroky k nápravě

Australský pastor poskytl rozhovor televizi NBC a komentoval poslední události, které otřásly tímto letničním společenstvím, které je známé hlavně pro své profesionální chvály. „Byly tam problémy s vedením, které podle mého názoru zahrnovaly lhaní, včetně toho, co bych nazval narcistickým chováním,“ poznamenal podle Christian Today.

„Musím se přiznat, že jsem měl celá ta léta obavy o Carla a absolvovali jsme mnoho společných rozhovorů. Myslím si, že je tu spousta věcí, které jsem měl vědět dříve, a doufejme, že při dalším postupu zajistíme, že budeme mít mnohem lepší systém kontroly a odpovědnosti.“ Houston se také zabýval stížnostmi na šikanu a uvedl, že je „absolutně odhodlán toto z naší církve odstranit“.

Na otázku, zda se církev provinila pokusem zaměřit se také na celebrity, jako je třeba Justin Bieber, Houston uvedl, že tento příběh má svou pozitivní stránku. „Bieber ničil hotelové pokoje a byl v podstatě na pokraji deportace do Kanady,“ upozornil Houston. „A podívej se dnes na Justina Biebera. Každý, kdo chce soudit spravedlivě, může vidět radikální změnu. A tak ne všechno na tom bylo špatné.“

SouvisejícíHillsong oznámil náhradu za Carla Lentze

Ale také dodal: „Myslím si, že jsme umožnili rozvoj kultury, kde byla jiná pravidla pro celebrity a jiná pravidla pro ostatní lidi.“

Obvinění ze selhání se neomezují pouze na newyorský sbor. K dalším rezignacím došlo také ve sborech Hillsongu v New Jersey a v Dallasu. Houston na závěr své debaty konstatoval: „Uznávám, že došlo k chybám a že existují věci, kde se musíme chovat mnohem lépe.“

Síť sborů Hillsong postupně vznikala po celém světě ve spolupráci s australským megasborem založeným Brianem Houstonem. Bohoslužby jsou typické svými profesionálními chválami. Hillsong byl původně součástí letniční denominace Assemblies of God, od které se oddělil, a nyní vystupuje jako samostatná denominace.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. května 2021 Foto: CC Search – Brian Houston

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář