Brian Houston rezignoval na pozici senior pastora církve Hillsong

Brian Houston z církve Hillsong oznámil, že odchází z pozice senior pastora, protože se připravuje na soud za obvinění z trestného činu, podle kterého kryl sexuální zneužívání svého otce.

Houston již odstoupil ze své fuknce předsedy představenstva Hillsongu poté, co byl obviněn policií Nového Jižního Walesu. Zakladatel megasboru to oznámil během nedělní ranní bohoslužby Hillsongu v Sydney. Kongregaci řekl, že k tomuto rozhodnutí došel po konzultaci s vedením církve a právním týmem.

SOUVISEJÍCÍPrávník: Brian Houston bude před soudem trvat na své nevině

„Společnost Hillsong Global Board se domnívá, že je v mém i v nejlepším zájmu církve, aby se tak stalo, a proto jsem souhlasil, že se do konce roku vzdám všech církevních povinností,“ cituje australského evangelikálního pastora britský portál Premier. 

Houston je obviněn z toho, že věděl, že jeho otec v 70. letech týral sedmiletého chlapce, a pomáhal to utajit, což ale popřel. 66letý lídr řekl svému sboru, že obvinění byla „šokující“ a má v úmyslu se bránit. 

„Musím být plně oddán přípravě a zapojení do případu a úzce spolupracovat se svými právníky při obhajobě. Řekl jsem, že mám v úmyslu proti obvinění bojovat a vítám příležitost uvést celý případ na pravou míru,“ pokračoval Houston.

Podle informací britského křesťanského portálu hrozí pastorovi až pětiletý trest odnětí svobody.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Policie zjistila, že otec Briana Houstona v 70. a 80. letech v Austrálii a na Novém Zélandu zneužíval až devět chlapců, ale v roce 2004 zemřel, aniž by za tyto zločiny stál před soudem.

Podle Houstona externí právní poradce Hillsongu v prosinci vedení církve poradil, že by pro něj bylo nejlepší řešení odstoupit, protože soudní proces pravděpodobně zabere většinu roku 2022.

Houstonova manželka Bobbie bude i nadále „plně zapojena do církevního života“ v čele konference Color 2022, zatímco manželé Phil a Lucinda Dooleyovi – vedoucí sboru Hillsongu v Kapském Městě – převezmou roli dočasných globálních senior pastorů.

„Tento týden je to 50 let, co jsem na Novém Zélandu založil Biblickou školu, takže když máme za sebou pět desetiletí aktivní služby, buďme si jisti, že toto období využijeme co nejlépe, abychom se duchovně, emocionálně a fyzicky znovu obnovili.“

„Milujeme vás,“ uzavřel australský pastor. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. ledna 2022 Foto: Hillsong Church – Brian Houston

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář