Británie uvalila sankce na patriarchu ruské pravoslavné církve Kirilla

Londýn – Británie uvalila sankce na patriarchu ruské pravoslavné církve Kirilla kvůli jeho podpoře války Ruska proti Ukrajině. Oznámilo to dnes britské ministerstvo zahraničí. Nová série britských sankcí postihne také zmocněnkyni Kremlu pro práva dětí Marii Lvovou-Bělovou kvůli podílu na vynucených adopcích a transportech ukrajinských dětí. Sankcionované osoby mají zakázaný vstup do Spojeného království a je jim zmrazen majetek v Británii.

Pětasedmdesátiletý moskevský patriarcha, jehož na svou černou listinu nedávno nedokázala kvůli maďarskému nesouhlasu zapsat Evropská unie, je pod britskými sankcemi „kvůli své podpoře války (ruského prezidenta Vladimira) Putina“, vysvětlil Londýn.

SOUVISEJÍCÍDíky Orbánovi se Kirill nedostal na sankční seznam Evropské unie

Sankce míří také na další osoby, které se podle Londýna podílely na zabíjení, znásilňování a mučení civilistů v Buči nedaleko Kyjeva. „Cílíme na spolupachatele a aktéry Putinovy války, která způsobuje nevýslovné utrpení Ukrajině, zejména pak nucené transporty a adopce dětí,“ uvedla v prohlášení britská ministryně zahraničí Liz Trussová.

Ruská pravoslavná církev dnes označila sankce přijaté Británií za absurdní a nesmyslné, uvedla agentura AFP.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 16. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – patriarcha Kirill

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář