Britští metodisté mají první černošskou prezidentku. Věřím, že v Boží přítomnosti je místo pro všechny, říká Hicksová

Metodistická církev ve Velké Británii dosáhla historického milníku jmenováním své první černošské prezidentky do čela denominace.

Reverendka Sonia Hicksová byla zvolena do nové pozice na metodistické konferenci, která se tento týden konala v Birminghamu a také kvůli pandemickým opatřením byla částečně online.

SOUVSEIÍCÍKonzervativní metodisté chtějí zůstat věrní učení své církve

Jak informuje portál Christian Today Hicksová pochází z dlouhé linie věřících hlásících se k metodistické církvi, přičemž její pradědeček byl metodistickým kazatelem na Jamajce.

Ve svém projevu hovořila o rasismu, který její rodina zažila, když poprvé přišli do Británie. Zmínila se o zkušenosti své pratety Lize, která nemohla vstoupit do místního metodistického kostela kvůli tomu, že byla černé pleti, ​​přestože měla u sebe svůj metodistický členský průkaz.

„Ve světě, kde jsou lidé vyloučeni z důvodu svého etnického původu, sexuální orientace, pohlaví nebo jednoduše proto, že stejně jako já vyrůstali v obecních bytech, věřím, že jsme povoláni, abychom projevovali Boží lásku ke všem lidem,“ řekla.

„Je to povolání, s nímž křesťané vždy bojovali, ale můžeme a měli bychom být lepší v tom, aby se Boží láska stala realitou v britské metodistické církvi a překonala systémovou diskriminaci, která zde existuje.“

Dále poznamenala: „Jako křesťané máme odrážet milost a Boží milosrdenství. Musíme najít způsoby, jak sdílet Boží pozvání k přijetí těm, se kterými se denně setkáváme.“

„Věřím, že v Boží přítomnosti je místo pro všechny,“ a vyzvala křesťany k překonání nejednoty a vzájemného napětí.

Metodisté se dále na konferenci budou podle Christian Today zabývat dokumentem s názvem „Bůh nás v lásce spojuje“, který navrhuje, aby církev akceptovala svazky osob stejného pohlaví a soužití nesezdaných párů. Pokud by tato nová pravidla prošla, hrozí, že by to mohlo způsobit odchod evangelikálů z denominace.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. června 2021 Foto: CC Search . Hicksová

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář