Brněnská diecéze má nové logo i vizuální styl, objeví se nejprve na tiskovinách

Brno – Novou vizuální identitu včetně moderního loga začíná využívat brněnská diecéze. Jednoduché logo s bohatým symbolickým významem nese zlatou a mariánskou modrou barvu a nejprve se objeví na tiskovinách brněnské diecéze, sociálních sítích a webových stránkách. V budoucnu jej ponesou i dárkové předměty, uvedlo dnes v tiskové zprávě Biskupství brněnské.

„Občas můžeme slyšet, že církev má zajímavou nabídku, ale málo srozumitelný obal. Podle mne je to škoda, obzvlášť když to lze změnit. Jednotný a snadno rozpoznatelný vizuální jazyk je jedním z kroků, kterým se můžeme přiblížit všem lidem. Chceme budovat takovou značku, která bude přitažlivá a lidi osloví, protože má co nabídnout,“ uvedl brněnský biskup Pavel Konzbul.

SOUVISEJÍCÍPožár kostela v Chlumu Třeboně způsobil škodu téměř 18 mil Kč

Logo, kde jsou na první pohled patrná písmena B a D, nese několik symbolických významů. Jsou do něj vetkané obrysy vinné révy, které kromě tradiční plodiny jižní Moravy odkazují také na Ježíše jako vinný kmen a jeho následovníky jako ratolesti.

V logu lze vidět i typický křesťanský symbol dvou ryb odkazující na biblický příběh o nasycení davu pěti chleby a dvěma rybami. Křivky loga skrývají také obraz kalicha a hostie a tedy odkaz na eucharistii, která při mši představuje nejbližší kontakt člověka s bohem.

Barevnost vizuální identity, jejímž autorem je brněnský grafik Ondřej Kostiha, vychází ze současného znaku diecéze, který bude biskupství v oficiálních dokumentech dál používat.

„Logomanuál dáváme k dispozici všem, kteří se na životě diecéze podílí, a věříme, že ho budou aktivně využívat. Časem chceme trochu proměnit i dárkové předměty nebo rozjet biskupský merch, ať to sluší nejenom diecézi, ale i lidem, kteří ji tvoří,“ doplnil generální vikář Pavel Kafka.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 22. května 2024 Foto: TZ Brněnská arcidiecéze

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář