Budějovická diecéze nabízí pro ukrajinské uprchlíky 166 lůžek

České Budějovice – Českobudějovická diecéze nabízí pro ukrajinské uprchlíky 166 lůžek v církevních objektech. Diecézní charita České Budějovice eviduje i 169 dalších lůžek v soukromých budovách, z nich je k dnešku obsazeno necelých sedmdesát. Uprchlíci se také mohou obrátit na poradnu pro cizince a migranty v Budějovicích, která je telefonicky dostupná i o víkendu. ČTK to dnes sdělil mluvčí biskupství Petr Samec.

„Společně s naším zřizovatelem, biskupstvím českobudějovickým, jednotlivými farnostmi a věřícími se snažíme zajistit pro uprchlíky ubytování. Napojení (diecézní) charity na církev nám pomáhá vytvářet pro Ukrajince přátelské zázemí, a tím posilovat jejich pocit přijetí a nového dočasného domova,“ řekl ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout. Charita pomáhá finančně, materiálně, poskytuje i krizovou intervenci a duchovní podporu. Dobrovolníci z charity zajišťují v asistenčním centru pro registraci uprchlíků v Plané u Budějovic péči o děti v dětském koutku.

SOUVISEJÍCÍ – V Bartošovicích v Orlických ubytovali asi 20 ukrajinských uprchlíků,čekají další

V charitních či církevních objektech na farách a v klášterech je pro uprchlíky volných asi 166 lůžek. Obsazených je z toho 37 postelí v osmi objektech. „Stále hledáme v církevních objektech další možnosti pro ubytování uprchlíků. Ve většině případů bude ale nutné doplnit vybavení bytů nebo provést různé technické úpravy, což zabere nějaký čas,“ dodal Kohout.

Diecézní charita přijímá a eviduje nabídky na ubytování také od soukromých osob a organizací. Stačí vyplnit formulář, nabídku lze poslat i na e-mail ukrajina2022@dchcb.charita.cz nebo zavolat na číslo 733 741 405. K dnešnímu ránu evidovala charita 169 dalších volných lůžek v soukromých objektech. „Dalších 80 míst v církevních či soukromých objektech máme zarezervováno a čeká se na obsazení. Nabídky nám průběžně přicházejí a my za ně moc děkujeme,“ řekl Kohout.

Válka na Ukrajině začala před dvěma týdny, kdy zemi napadla ruská armáda. Zatím ze země uprchlo přes 2,3 milionu lidí. Z toho jich podle odhadů asi 200.000 uteklo do České republiky.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 11. března 2022 Foto: screenshot YouTube – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář