„Byl to průkopník křesťanské televize.“ Politici a představitelé církve vzdávají hold Patu Robertsonovi 

Po zveřejněný informací, že zemřel zakladatel křesťanské televize CBN Pat Robertson, řada lidí z celého světa vyjádřila své kondolence, modlitby a vzpomínky.

Robertson, dlouholetý televizní moderátor, evangelista, pedagog, humanitární pracovník a někdejší prezidentský kandidát, zemřel ve čtvrtek brzy ráno ve svém domě ve Virginia Beach. Bylo mu 93 let.

Bývalý arkansaský guvernér Mike Huckabee označil Robertsona za „průkopníka křesťanské televize“ a „skutečného vizionáře“.

„Zpráva o úmrtí Pata Robertsona ve věku 93 let mě zarmoutila.  Pat byl průkopníkem křesťanské televize, byl skutečným vizionářem a měl neobyčejný obchodní talent, který většina lidí nikdy plně nedocenila,“ uvedl podle CBN News Huckabee v prohlášení. 

SOUVISEJÍCÍZemřel zakladatel křesťanské televize CBN Pat Robertson 

„Osobně byl Pat skutečně laskavý a milý člověk. Jeho láska k Bohu a oddanost Bibli byly opravdové až do morku kostí.  Rád jsem byl v jeho blízkosti.  Jeho mysl byla plná vizí, jak ovlivnit svět, a ti, kdo ho kritizovali, mu nerozuměli,“ pokračoval Huckabee. 

„Navždy mu budu vděčný za jeho vliv na Boží království, svět a USA. Byl to dobrý přítel a ušlechtilý gentleman. Výborná práce, dobrý a věrný služebníku!“ uzavřel. 

Rev. Johnnie Moore, zakladatel mezidenominačního Kongresu křesťanských vůdců, řekl, že Robertsonův „odkaz nám všem připomíná, co je možné v jediném životě“.

„Pat Robertson byl evangelikální vůdce, jehož odkaz nám všem připomíná, co je možné v jediném životě,“ napsal Moore. „Pat byl … průkopnický. Inovativní. Odvážný. Soucitný.  Geniální až k neuvěření. Téměř žádný vůdce v dějinách křesťanství neměl větší vliv na tolik oblastí společnosti než Pat.  Nakonec a především byl mužem motivovaným neochvějnou vírou v Boha, kterou zdokonaloval celoživotní soukromou modlitbou. Jeho celosvětová služba bude i nadále ovlivňovat nespočet milionů lidí po celé generace.  Posílám dnes všechny své modlitby Robertsonově rodině a širšímu společenství CBN.“

Greg Laurie, pastor křesťanského společenství Harvest, uvedl: „Svět je mnohem lepší, protože v něm byl Pat Robertson.“

„Pat Roberston byl skutečně průkopníkem evangelikálního světa,“ poznamenal Laurie. „Pokud bychom ho měli vystihnout jedním slovem, bylo by to slovo vize. Říká se, že „víra vidí neviditelné věci“, a Pat svou víru uplatnil na velké pověření jít doslova do celého světa a hlásat evangelium.“

„Výsledkem je, že miliony lidí navázaly díky jeho televizní službě vztah s Kristem, který jim změnil život. Měl jsem tu čest s ním v průběhu let strávit nějaký čas a mohu vám říci, že Pat byl skutečně laskavý a velkorysý člověk. Díky Bohu za jeho život a odkaz. Svět je mnohem lepším místem, protože v něm žil Pat Robertson,“ uzavřel. 

Bývalý viceprezident Mike Pence označil Robertsona za „inspiraci pro miliony lidí“.

„Odvážná víra Pata Robertsona byla inspirací pro miliony lidí a jeho odchod si připomínáme s pocitem osobní ztráty. Prostřednictvím svých spisů, vysílání a obhajoby se Pat dotkl bezpočtu životů evangeliem Ježíše Krista, včetně mého,“ uvedl podle CBN Pence v prohlášení. 

Bývalá guvernérka Severní Karolíny Nikki Haleyová ve svém prohlášení uvedla: „Pat Robertson se dotkl tolika životů a změnil tolik srdcí. Postavil se za Ameriku – a co je důležitější, za pravdu a víru. Vykonal Boží dílo a my si budeme vždy pamatovat jeho svědectví.“

Prezident a výkonný ředitel National Religious Broadcasters (NRB) Troy A. Miller ocenil Robertsonův vliv na křesťanskou televizi. 

„Vliv Pata Robertsona na oblast křesťanského televizního vysílání nelze podceňovat a my oceňujeme jeho celoživotní vedoucí úlohu v celosvětové mediální službě a humanitární pomoci,“ řekl prezident a generální ředitel NRB Troy A. Miller. „Byli jsme požehnáni, že Robertson a CBN jsou členy NRB. Robertsonově rodině posíláme upřímnou soustrast, a i když truchlíme nad jeho odchodem, víme, že Pat Robertson je nyní u našeho Pána a Spasitele.“

V prohlášení na své platformě Truth Social uvedl bývalý prezident Donald Trump: „Svět dnes ztratil neuvěřitelný a mocný hlas víry a svobody. Pat Roberston nám ukázal, že víra v Boha přináší výsledky, které mohou změnit běh dějin. Patův odkaz žije v mnoha snahách a životech, kterých se dotkl. Bude nám velmi chybět. Naše srdce a modlitby jsou s jeho rodinou.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. června 2023 Foto: Twitter @Johnnie Moore – Pat Robertson

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář