Bývalá ředitelka RZIM zakládá novou apologetickou organizaci

Generální ředitelka Ravi Zacharias International Ministries (RZIM) odstoupila ze své pozice, aby založila novou apologetickou organizaci.

Sarah Davisová vedla RZIM po smrti svého otce Ravi Zacharise až do doby, kdy vyšetřování ukázalo, že proslulý apologeta se dopouštěl sexuálního zneužívání, což mělo za následek také reorganizaci celé společnosti. Nyní Davisová zakládá novou organizaci pod názvem Encounter (Setkání).

SOUVISEJÍCÍŘeditel americké pobočky RZIM rezignoval na svou pozici

Podle Christianiaty Today má společnost se sídlem ve státě Georgia za cíl „nést pozvání evangelia jednotlivcům a reagovat na jejich otázky, aby se mohli setkat s Kristovou láskou a navázat s ním vztah“. Rovněž chce zapojit „přemýšlivé jednotlivce do rozhovorů o evangeliu“. Organizace bude také pracovat na „školení a zapojení poslů Kristovy lásky do jejich sféry vlivu“.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

CT v této souvislosti dodává, že cíle Encouter nejsou tak odlišné od těch, které měla také organizace RZIM, když v roce 1986 začínala. RZIM vznikla kvůli „hlásání evangelia po celém světě“ a měla za cíl „pomoci při vzdělávání evangelikálních křesťanů“.

Odchod Davisové z RZIM může vést k opětovnému restartu organizace, která procházela vnitřní obměnou. CT dále informuje, že někteří z RZIM věděli o obviněních proti Zachariasovi již v roce 2008, ale rozhodli se akceptovat jeho argumenty bez dalšího vyšetřování.

Nejvyšším představitelem RZIM je nyní Michael Ramsden, který dříve sloužil po boku Davisové jako prezident organizace. Jedním z prvních úkolů Ramsdenových bude zveřejnit detaily z vyšetřování, které bylo ukončeno počátkem tohoto roku. 

Když Zacharias zemřel, pracovalo pro americkou pobočku RZIM 21 lidí. Dnes je to asi 12. Někteří členové z vedení odstoupili, protože nevěřili, že Zacharias udělal něco špatného a chtěli, aby ho organizace bránila.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. října 2021 Foto: Facebook RZIM – Sarah Davisová

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář