Ředitel americké pobočky RZIM rezignoval na svou pozici

Ředitel americké pobočky organizace RZIM (Ravi Zacharias International Ministries) oznámil svou abdikaci.

Vince Vitale potvrdil svou rezignaci a ze známé křesťanské organizace odchází společně se svou manželkou Jo.  V dopise uvedli, že po zveřejnění informací o sexuálním zneužívání zakladatele Raviho Zachariase prošli časem pokání.

„Snažili jsme se strávit toto období spíše truchlením, nasloucháním a učením se od ostatních, než abychom mluvili,“ cituje Vitalese portál Christian Today.

SOUVISEJÍCÍRZIM je „zdrcena a zarmoucena“ výsledkem šetření, dotčené ženy prosí o odpuštění

Manželé uvedli, že od zveřejnění informací se snažili žít v porozumění toho, co Bůh od nich chce. „Jedním z toho, k čemu nás Bůh vedl, bylo přesvědčení,  abychom brali vážně to, co jsme my osobně potřebovali k pokání – abychom věnovali mnohem více svých modliteb, myšlenek a slov za své vlastní chyby a selhání než za chyby někoho jiného,“ pokračovali.

„Dalším naším klíčovým bodem byla reakce RZIM na zneužívání, ke kterému došlo. Tento krok byl kriticky důležitý – hlavně pro přeživší a také pro naše další poslání a členy církve. Musíme udělat věci udělat mnohem lépe a zajistit, aby byli zranitelní lidé viděni, slyšeni a oceněni a hlavně v bezpečí.“

Manželé dále poznamenali, že od prosince, kdy na veřejnost pronikly první zprávy z auditu, tak se snažili zabezpečit vše, co bylo nutné udělat pro další dobré fungování RZIM. 

Podle jejich slov nyní nastal čas k rezignaci, aby mohli společně reflektovat bolestivé měsíce a hledat další Boží vedení pro svoje životy.

„Vždy budeme hluboce zraněni utrpením, ke kterému jsme přispěli, ale je naší modlitbou, aby smutek, který v sobě neseme, sloužil jako trvalá připomínka naší povinnosti pečovat o ty, jejichž rány jsou mnohem hlubší než naše vlastní,“ napsal manželský pár na závěr svého dopisu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. srpna 2021 Foto: CC Search . RZIM

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář