RZIM je „zdrcena a zarmoucena“ výsledkem šetření, dotčené ženy prosí o odpuštění

Atlanta – Mezinárodní křesťanská organizace Ravi Zacharias International Ministries (RZIM) ve čtvrtek zveřejnila omluvu, která následovala po oznámení výsledku měsíců trvajícího nezávislého vyšetřování, v němž oběti potvrdily, že zesnulý apologeta se měl během svého života dopouštět nevhodného chování.

Právnická firma Miller & Martin z Atlanty, kterou si RZIM najala, tento týden vydala podrobnou zprávu ze svého nezávislého vyšetřování. V prohlášení připojeném ke zprávě představenstvo RZIM uvedlo, že bylo „šokováno a zarmouceno Raviho činy“ a cítí „hlubokou potřebu pokání“.

SouvisejícíRZIM připustila nevhodné chování Raviho Zachariase, celý report vyjde v lednu

„Věříme nejen ženám, které zveřejnily svá obvinění, ale také dalším ženám, které dříve nezveřejnily obvinění proti Ravimu, ale jejichž totožnost a příběhy byly během vyšetřování odhaleny,“ vysvětluje prohlášení organizace RZIM. „Jsme zdrceni z toho, co vyšetřování ukázalo, a jsme naplněni zármutkem vůči ženám, které toto hrozné chování zranilo.“

Tato podrobná zpráva zahrnuje rozhovory s více než tuctem masérek, které Zacharias v průběhu let navštívil. Šetřením bylo také nalezeno množství fotografií a e-mailů, které potvrzovaly nevhodnou komunikaci.  

SouvisejícíRavi Zacharias – Od sebevraždy k pozici vlivného evangelikálního lídra

Během desítek let trvající služby se z Raviho Zachariase, který zemřel v květnu loňského roku na rakovinu ve věku 74 let, stal celosvětově uznávaný apologeta. Původem Ind byl také jednou z nevýraznějších osobností  amerického evangelikálního hnutí. RZIM vznikla v roce 1984. Dnes má organizace kanceláře v 15 zemích světa se 300 zaměstnanci.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. ledna 2021 Foto: Wikipedie – Ravi Zacharias


Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář