Ravi Zacharias – Od sebevraždy k pozici vlivného evangelikálního lídra

Ravi Zacharias patřil k nejrespektovanějším apologetům a řečníkům v křesťanském světě.

Narodil se 26. března 1946 v Čennaí v Indii. Jeho rodina navštěvovala kostel a dodržovala křesťanské rituály, ale jak jednou řekl, nikdy od nich neslyšel evangelium. „Zúčastnil jsem se více hinduistických festivalů a oslav než těch křesťanských,“ napsal pro Christianity Today.

Jako mladík se zúčastnil shromáždění Mládeže pro Krista, kde zareagoval na pozvání k přijetí Krista, co však později nazval „rozhodnutím na půl srdce“. Kvůli špatným výsledkům ve škole, čímž podle svého názoru způsobil hanbu vlastní rodině, se ve věku sedmnácti let rozhodl spáchat sebevraždu požitím jedu.

Zacharias byl urychleně převezen do nemocnice, kde mu zástupce Mládeže pro Krista daroval Bibli otevřenou v Janově evangeliu v pasáži, kde Ježíš prohlásil: „Poněvadž já jsem živ a také vy budete živi.“

„Ježíši,“ modlil se, „pokud ty jsi ten, kdo dává život. Prosím, vezmi mě z tohoto nemocničního lůžka a slibuji, že budu usilovat žít pro pravdu.“

Bůh odpověděl na jeho modlitbu a Ravi Zacharias dodržel svůj slib.

Zacharias v roce 1972 získal bakalářský titul z teologie na Ontario Bible College a o čtyři roky později magisterský titul na Trinity Evangelical Divinity School v Deerfield. V roce 1984 založil Ravi Zacharias International Ministries (RZIM).

Zacharias kázal evangelium ve více než sedmdesáti zemích světa. Napsal nebo editoval více než dvacet pět knih o teologii, apologetice a filozofii. RZIM se rozrostla na organizaci s asi dvě stě zaměstnanci v šestnácti zemích. Služba se zaměřuje na evangelizaci, apologetiku, humanitární pomoc, duchovní růst a vzdělávací instituce na Oxfordské univerzitě.

Napsal bestseller Může člověk žít bez Boha? Jeho poslední kniha The Logic of God: 52 Christian Essentials for Heart and Mind získala cenu za nejlepší knihu roku od Association Evangelical Christian Publishers Association za rok 2020 v kategorii biblických studií.

Týdenní rozhlasový program Let My People Think se vysílá ve třiceti dvou zemích. Televizní program se stejným názvem se vysílá s celosvětovým pokrytím do Afriky, Číny a Evropy. Program se vysílá také v jeho rodné Indii.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 23. května 2020  Foto: WIkimedia Commons – Ravi Zacharias

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář