Bývalí členové LGBTI komunity budou mít ve Washingtonu pochod svobody

Bývalí členové LGBTI komunity se setkají v sobotu v hlavním městě USA a budou říkat svá svědectví jak se setkali s Ježíšem. Půjde o druhý ročník tohoto pochodu, informuje The Christian Post.

Pochod svobody, který založil Jeffrey McCall, představuje skupinu křesťanů, kteří opustili aktivní homosexuální život a svědčí o moci Ducha svatého ve svém životě. „Byl jsem proměněn Ježíšovou milostí a zjistil jsem, že i ostatní. Tyto pochody jsou cestou, jak zajistit, aby se ostatní lidi, kteří to překonali, necítili izolovaní a osamocení,“ vysvětlil McCall v prohlášení pro The Christian Post. „Existuje celá řada lidí, kteří tuto transformaci učinili a my jsme tu, abychom je podpořili,“ dodal.

Účelem pochodu je podle McCalla spojit ty, kteří opustili homosexuální život, oslovit komunitu LGBTI lidí v každém městě a pomoc místní církvi, která se snaží poznat, jak sloužit LGBTI osobám. McCall poznamenal, že pochod funguje jako platforma, která spájí lidi, buduje komunitu a umožňuje těm, kteří byli změněni Ježíšem, aby se podělili o své příběhy.

Luis Javier Ruiz, který pracoval v nočním klub Pulse v Orlandu, vystoupil na loňském pochodu a učiní tak znovu i v sobotu, řekl: „Prostřednictvím pochodu svobody chceme šířit zprávy o lásce a přijetí pro lidi, kteří se zbavili své LGBTI identity a ukázali ostatním, že existujeme. Tyto pochody jsou naší platformou pro vzdělávání, povzbuzování druhých a sdílení. Měli jsme skvělou odezvu od lidí, jiných skupin a církví,“ poznamenal Luiz.

Vokalista a zpěvák Edward Byrd uvedl pro CP, že největší nedorozumění o těch, kteří opustili homosexuální život, je, že jen potlačují své sexuální touhy. Celý pojem „konverzní terapie“ je zavádějící, řekl Byrd CP, „protože většina z nás nikdy nezažila konverzní terapii, naše zkušenosti byly setkání s Duchem svatým, který změnil naše životy.“

„Nikdo z nás nebyl nikdy nucen se změnit, bylo to naše rozhodnutí následovat Ježíše a Jeho lásku,“ dodal Byrd.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto: Facebook – Freedom March

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář