Bývalý člen gangu se stal díky své víře nejlepším fotbalistou Maďarska

 

Bůh je schopen změnit život, který se zdá ztracený a darovat nový začátek, i tom svědčí příběh úspěšného fotbalisty Zoltana Gera, který nedávno odvysílala americká křesťanská televize CBN.

Snem mladého Gera bylo stát se šéfem gangu a jeho život se točil kolem alkoholu a drog. I když měl všechny předpoklady stát se profesionálním fotbalistou, vše směřovalo k tomu, že svůj talent nevyužije.

Jeho otec se nedokázal dívat na špatná rozhodnutí svého syna, a tak se rozhodl, že ho přivede do místního křesťanského sboru s nadějí, že ho Bůh dokáže změnit. Gera se zde setkal s láskou Boha a rozhodl se skoncovat se životem v gangu, drogami i alkoholem. „Od tohoto okamžiku jsem se stal novým člověkem,“ svědčí fotbalista.

Nevázaný život si však vybral svou daň. Jeho tělo bylo zničené užíváním drog a talentovanému mladíkovi už nikdo nedával šanci na profesionální fotbal. Gera se v modlitbě obrátil k Bohu a slíbil mu, že pokud mu pomůže v jeho fotbalové kariéře, bude ho fotbalem chválit.

Reklama

 

Bůh odpověděl na jeho modlitbu, Gera získal pracovní smlouvu v klubu Ferencváros Budapešť. Během své kariéry byl třikrát vyhlášen nejlepším fotbalistou ligy a profesionálně hrál též za kluby v Anglii.

V evangelikálním sboru potkal svou manželku Timu, s kterou je ženatý 13 let a mají spolu dvě děti. „Pro Boha není nic nemožné,může tě změnit, když máš 60 nebo 70 nebo 50. Nezáleží na tom, můj život je příkladem, že nikdy není pozdě, „  svědčí Gera o Boží moci, kterou prožil ve svém životě.

 

-mn- Foto: youtube.com

Kategorie: Lifestyle

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář