Bývalý gay aktivista: Dal jsem svou homosexualitu Bohu

 

Bývalý gay aktivista a bojovník za práva homosexuálů popsal, jak se v hospodě setkal s Ježíšem a dal svou homosexualitou Bohu.

David Bennett patří mezi ty, kteří uvítali rozhodnutí Church of England, aby se pevně drželi biblických standardů a neschvalovali sexuální vztahy osob stejného pohlaví.

Když se David v australské hospodě setkal s Ježíšem, byl aktivním bojovníkem za práva homosexuálů a každoročně se v Sydney podílel na pochodu za práva gayů Mardi Gras.

Bennett, který pracuje jako mluvčí Oxfordského centra pro křesťanskou apologetiku, studuje teologii a příští rok chce studovat křesťanskou etiku v Oxfordu.

Jeho inspirativní biblická pasáž je v Žalmu 45: „Milost pomazala tvé rty.“

Pro noviny Christian Today uvedl: „Vždy jsem měl silný pocit, že mě Bůh zavolal, abych mluvil způsobem, který je milující, ale zároveň pravdivý. Těžkou je však pro mě otázka – co je to křesťanská pravda? Lidé mají zcela odlišné názory na to, jak ta pravda vypadá.“

„Rozumím tomu, jak velmi je důležitá zkušenost s homosexualitou a jak církev tuto zkušenost nebere v úvahu.“ Zdůraznil, že jeho sexuální orientace se nezměnila. Stále je gay a není zapojen do ex-gay hnutí. Není však již sexuálně aktivní.

Bennett vyrostl v agnostické domácnosti, ale navštěvoval konzervativní evangelikální křesťanskou školu. Jeho homosexualita vyšla najevo, když mu bylo 14. let. Zcela odmítl Ježíše a Bibli. Měl zkušenosti s nelibostí ostatních lidí; jednou se dokonce stalo, že na něj během procházky s přítelem v parku někdo hodil cihlu.

Zapojil se do politiky a když mu bylo devatenáct let, zúčastnil se na univerzitě kurzu žurnalistiky. Během rozhovoru s filmovou režisérkou se zeptal, co ji inspirovalo v její práci. Odpověděla, že to byl Bůh.

Bennett řekl: „Jsem homosexuál, nemyslím si, že by o mě Bůh měl zájem.“  Režisérka se zeptala, jestli zažil Boží lásku a nabídla mu modlitbu.“

Pomodlila se za něj a Bennett zažil práci Ducha svatého. „Naplnila mě láska, po které jsem toužil celý svůj život. Cítil jsem, jak do mě Bůh vdechuje svůj život. Zeptal jsem se: ‚Co se to se mnou děje?‘ Řekla: ‚To je Duch svatý. Jsi znovuzrozený.“

„Pak jsem slyšel hlas: Přijímáš mého syna Ježíše jako svého Pána a Spasitele? Po dlouhém uvažování jsem nakonec řekl ano.“

Boží láska obrátila celý jeho život vzhůru nohama, ale stále nebyl zcela přesvědčen. Požádal Boha o znamení, že, je skutečný. Potom na filmovém festivalu potkal onu režisérku znovu. Řekla mu: „Bůh mě poprosil, abych Ti řekla, že existuje.“

Bennett zpočátku zůstal přesvědčen, že homosexuální manželství mohou být posvěcené Bohem.

„Až to přišlo do okamžiku, kdy mi Bůh pověděl: Musíš mi zcela dát svou homosexualitu.“ Řekl jsem: „Pane, tvůj Syn za mě zemřel na kříži. Dám Ti cokoli. Tak jsem Bohu dal svou homosexualitu a pocítil povolání k celibátu.“

Bennett připouští, že to byla oběť  „velkých rozměrů.“

Studiem Písma došel do bodu, kdy už neviděl manželství jen jako celoživotní závazek mezi dvěma jednotlivci, jako je tomu v sekulárních nebo homosexuálních manželstvích. Místo toho věří, že manželství v církvi musí být jedině mezi mužem a ženou. To odráží Boží obraz, podle kterého byli muž a žena stvoření v knize Genesis.

Jeho svědectví si je možné poslechnout na webové stránce Living Out, kterou provozovují tři evangelikální křesťané, kteří mají homosexuální náklonnost, ale žijí v souladu s biblickými normami.

Bennett nyní píše knihu o svém životě a doufá, že bude moci svou křesťanskou službu dále rozšířovat.

Příběh Davida Bennetta si v angličtině můžete poslechnout zde.

 

Zdroj: Christian Today
Foto: Youtube

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář