Bývalý hráč NFL upozornil na dramatickou situaci křesťanů v Nigérii

Bývalý hráč NFL a křesťan Benjamin Watson vyzval k ukončení násilí proti křesťanům v Nigérii. Organizace monitorující situaci v zemi již dlouhodobě varují, že napjatá situace může eskalovat do genocidy.

Watson, který začátkem roku oznámil svůj odchod z amerického fotbalu, se zúčastnil středeční tiskové konference ve Washingtonu, kde seděl vedle demokratické kongresmanky Tulsi Gabbardové, aby promluvil o násilí páchaném radikály Fulani a extremistickou skupinou Boko Haram.

Akce pořádaná Mezinárodním výborem pro Nigérii měla za cíl zvýšit povědomí o násilí, které zažívají křesťanské komunity v zemi. Odhady naznačují, že v posledních letech bylo vysídleno v důsledku násilí páchaného radikály proti převážně křesťanským zemědělským komunitám v oblasti centrální části Nigérie.

„Jsem tu z mnoha stejných důvodů jako všichni ostatní,“ vysvětlil podle Christian Post Watson. „Pamatuji si, jak před několika lety na mě zapůsobilo, že církev zde ve Spojených státech řeší naše vlastní problémy. Ale to, co se v mnoha ohledech děje po celém světě, se s tím nedá porovnat. Musíme se postavit za ty, kteří jsou pronásledováni, a někdy to můžeme být také my.“

Kromě džihádistů sklízí v Nigérii smrtelnou daň také HIV. K tomu přistupují dopady koronavirové pandemie, která vyvolala hospodářskou krizi, přinesla hlad a dramatickou eskalaci sexuálního násilí na ženách a dětech. Problémem je také vnitřní migrace. Nejobtížnější situace přetrvává na severu Nigérie, kde žijí v uprchlických táborech tisíce křesťanů. V celé zemi dosahuje počet přesídlenců již 2,5 milionu obyvatel. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. září 2020 Foto: screenshot – Bejamin Watson

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář