Bývalý šéfredaktor Christianity Today čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Dvě nové zprávy říkají, že slavný evangelikální časopis nedokázal pohnat vedoucí představitele k odpovědnosti za sexuální obtěžování. 

Magazín Christianity Today zveřejnil v úterý (15. března) text, ve kterém tvrdí, že organizace Carol Stream v Illinois nedokázalo pohnat bývalého šéfredaktora Marka Galliho a bývalého marketingového ředitele Olatokunbo Olawoye k odpovědnosti za sexuální obtěžování, které mělo trvat déle než 10 let. 

Religion News Service informuje, že toto obtěžování zahrnovalo „ponižující, nevhodné a urážlivé chování“. 

SOUVISEJÍCÍ David Floryk / Causa Mark Galli aneb 3 důvody, proč by se evangelikálové neměli stávat katolíky

Redaktor Christianity Today Daniel Silliman v článku oznámil, že našel tucet případů obtěžování z první ruky. „Ženy pracující v CT musely v práci přijímat dotyky, které jim byly nepříjemné,“ uvádí se v textuzveřejněném v CT. „Slyšeli muže s vlivem na jejich kariéru hovořit o sexuálních potřebách. A nejméně ve dvou případech slyšely šéfy oddělení, jak naznačují otevřenost k aféře.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Podle zprávy byl Galli v roce 2019 pokárán poté, co tři ženy během tří dnů nahlásily oddělení lidských zdrojů, že se jich nevhodně dotýkal. 

V článku se však uvádí, že rok 2019 nebyl prvním případem, kdy byl Galli nahlášen oddělení HR za nevhodné chování vůči kolegyním – bylo to jen poprvé, kdy byl veden záznam o této skutečnosti. Podle zprávy více než půl tuctu zaměstnanců nahlásilo obtěžování ze strany Galliho nebo Olawoye v období od poloviny roku 2000 do roku 2019. Žádná z těchto zpráv však nevedla k formálnímu varování nebo pokárání.

SOUVISEJÍCÍNY Times: Disidenti se snaží zachránit evangelikalismus před sebou samým

Dan Darling, evangelikální spisovatel a profesor na Jihozápadním baptistickém teologickém semináři, řekl, že popis časopisu ukazuje, jak špatně se křesťanské instituce vypořádaly s otázkami sexuálního obtěžování.

„Mnoho našich institucí nemělo dobře nastavená vnitřní pravidla,“ řekl Religion News Service. Zpráva je podle něj smutná, ale také krokem vpřed pro křesťanské organizace. Doufá, že ostatní se poučí z příkladu Christianity Today a přijmou lepší vnitřní regule, aby se podobným případům předcházelo. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

[sc name=“ads“

-red- Datum: 21. března 2022 Foto: screenshot YouTube – Mark Galli

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář