Bývalý šéfredaktor vlivného evangelikálního časopisu konvertoval ke katolicismu

Mark Galli, který si vybral své křestní jméno po sv. Františkovi z Assisi, se stal římským katolíkem. Bývalý presbyteriánský pastor strávil sedm let v pozici šéfredaktora vlivného evangelikálního časopisu Christianity Today, u jehož zrodu byl baptistický evangelista Billy Graham. 

Religion News Agency (RNA) připomínají, že Galli se v prosinci loňského roku stal možná nejznámějším evangelikálem v USA, kvůli své výzvě požadující obžalobu a odvolání Donalda Trumpa z funkce a argumentoval, že je „hluboce nemorální“.

Soouvisející: Vlivné evangelikální noviny: Trump je morálně zkažený a proto musí odstoupit

„Fakta v tomto případě jsou jednoznačná: Prezident Spojených států se pokusil využít svou politickou moc k donucení zahraničního lídra k tomu, aby zdiskreditoval jednoho z jeho politických oponentů,“ napsal. „Nejedná se pouze o porušení ústavy. A co je důležitější, je to velmi nemorální.“

Poznamenal, že časopis Christianity Today se vyjadřoval i k situacím, kdy podobné obžalobě čelili Richard Nixon a Bill Clinton. Galli se nechal slyšet, že Trumpovi chybí morálka k tomu, aby stál v čele země.

Gilli po dobu 20 let navštěvoval po boku své manželky Barbary anglikánskou církev. Jeho konverze ke katolicizmu bylo jedním z důvodů, proč se v lednu rozhodl odejít z Christianity Today.

Podle RNA se Galli v uplynulých letech pomalu vzdaloval od evangelikálního proudu a začal navštěvovat nejdříve presbyteriánskou církev, poté episkopální a nakonec anglikánskou. Nějakou dobu navštěvoval také pravoslavný kostel. Před dvěma lety Galli projevil zájem o účast na studijním programu pro katolické konvertity, co nakonec vedlo k jeho příklonu ke katolicizmu. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. září 2020 Foto: screenshot – Christianity Today

Tags: ,,,

3 Komentáře

  1. Mám rád protestanty i evangelikály. Nacházím tam často inspiraci, ale z katolické bych nikdy neodešel, ač
    nelehké chvíle jsem tam zažil. Svátosti jsou svátosti. Nedá se to popsat slovy.

    Odpověď
  2. Absencia učenia o Mariánskom kulte v knihe Skutkov a epištolách Pavla, Petra, Jána, Jakuba, Júdu a autora listu Židom dosť bije do očí, nie?

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář