Bývalý viceprezident Pence spolu s evangelikální organizací navštívil ukrajinskou hranici 

Bývalý viceprezident Mike Pence přicestoval na polsko-ukrajinskou hranici s několika pracovníky humanitární organizace, kteří pomáhají tisícům běženců opouštějících válkou zmítanou Ukrajinu. 

Pence a jeho manželka Karen se ve čtvrtek setkali s pracovníky evangelikální organizace Samaritan’s Purse, která zřizuje polní nemocnici poblíž ukrajinských hranic k léčbě zraněných.

SOUVISEJÍCÍV projektu Adopce Ukrajina mohou lidé podporovat rodiny uprchlíků dlouhodobě

Viceprezident svou cestu popsal těmito slovy: „Karen a já jsme dnes navštívili ukrajinskou hranici spolu s Edwardem Grahamem a organizací Samaritan’s Purse, abychom se setkali s ukrajinskými ženami a dětmi hledajícími útočiště před válkou,“ informuje portál The Christian Post.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Dopad ruské invaze na tyto rodiny je srdcervoucí a potřeba pomoci je velká,“ dodal Pence, který povzbuzoval své fanoušky na sociální síti, aby se modlili a přispívali do Samaritan’s Purse a dalších charitativních organizací. „Pojďme a stůjme společně s lidmi Ukrajiny.“

V Polsku Pence předal zprávu ukrajinskému lidu, ve kterém je informoval, že „Američané stojí s nimi v modlitbě,“ uvedla podle Christian Post organizace Samaritan’s Purse na svých webových stránkách. 

Reverend Franklin Graham, generální ředitel společnosti Samaritan’s Purse, poděkoval bývalému viceprezidentovi a jeho manželce za návštěvu dobrovolníků a Ukrajinců, kteří byli nuceni opustit své domovy. Kromě poděkování za návštěvu sdílel také rozhovor, který zaslechl mezi Pencem a evakuovanou ženou z Ukrajiny. 

„Jedna Ukrajinka řekla viceprezidentovi, jak povzbudivá je jejich návštěva, a Pence jí odvětil: Ne, vy jste ti, kdo nás inspirují a povzbuzují. Ujistil ji o našich nepřetržitých modlitbách a podpoře,“ napsal Graham na Twitteru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. března 2022 Foto: Samaritan’s Purse – Mike Pence a jeho manželka Karen

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář