Bývalý vůdce gangu, dnes pastor, se změnil, když k němu promluvil Bůh

Bývalý vůdce gangu – dnes obrácený pastor, sdílí – proč je jeho posláním zachránit ostatní od způsobu života, který ho téměř zničil.

Rene Martinez, také známý jako Level, byl vystaven satanismu od útlého věku. Vyrůstal v domě v Leisure City na Floridě jen s maminkou. Martinez si pamatuje, že jeho matka obětovala zvířata.

„Je to jen démon,“ řekl Fox News. „Začal jsem vidět démony, když jsem byl malý. Strašně mě děsili celý život.“

Ve věku 12 let se Martinez začal živit zločinem, který zahrnoval drogy, zbraně a krádeže. V roce 1990 založil zločinecký syndikát, který se stal jedním z nejnebezpečnějších a nejsilnějších gangů v Miami. Když mu bylo 14 let, byl uvězněn za pokus o vraždu a zažil několik okamžiků, kdy mu šlo o život.

„Vzpomínám si na chvíli, kdy se zasekla zbraň, kterou jsem měl v obličeji,“ řekl CBN. „Vzpomínám si, jak mi kulka proletěla kolem ucha. Nebo jednou, kdy jsem utíkal zahradou a oni na mě stříleli a trefili mě. Byl jsem byl napůl mrtvý, ale přežil jsem to.“

Poté, co se stal otcem, se Martinez rozhodl přejít z ulice na profesionální zápas a podepsal smlouvu s MMA. Brzy získal mezinárodní uznání a porazil i mistra světa Ricarda Mayorga.

Přesto cítil, že mu něco chybí: „Měl jsem peníze, měl jsem slávu, dělal jsem gangsterskou hudbu, ale uvnitř jsem byl prázdný,“ řekl.

V roce 2013 měl Martinez nadpřirozenou zkušenost s Bohem, který zcela změnil jeho život. Prožil, jak při nahrávání hudby ve své garáži k němu promluvil Bůh: „Ochránil jsem tě pro tento okamžik.“

„Uviděl jsem před svýma očima celý svůj život – když mi zbraň byla přiložena do tváře, když kulka proletěla kolem ucha – zemřel jsem skoro pět nebo šestkrát. Bůh mě z nějakého důvodu ochránil. Ihned jsem činil pokání.“

Pokřtěn byl v roce 2016. „Poté jsem si uvědomil, proč mě Bůh tolikrát zachránil,“ řekl. Začal kázat svým parťákům, kteří byli ještě naživu. „Celý můj život se změnil. “

Dnes navštěvuje Martinez věznice, zařízení pro mladistvé a ulice, které kdysi terorizoval, aby sdílel Kristovu lásku a povzbuzuje ostatní, že vykoupení je možné i pro ně. Křtil také bývalé členy gangu – včetně těch, kteří dříve patřili do syndikátu.

„Bůh mě opravdu vytáhl z jámy,“ řekl. „Pokud to Bůh udělal pro mě, může to udělat pro každého.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn- Zdroj: The Christian Post Foto: CP –  Rene Martinez 

Tags:

4 Komentáře

 1. Hezký příklad člověka, který, zdá se, dokázal pohledět na sebe jinýma – Božími – očima, a našel sílu usilovat o změnu svého zpackaného života.
  Bylo by asi ale i dobré vědět, co myslí Rene onou „jámou“, ze které jej Bůh vytáhl. Objektivní okolnosti jeho života ?
  Nebylo by fér slibovat toto každému.
  Bůh sice může zlepšit kvalitu života člověka, který se k němu obrátí, ale stejně tak i nemusí (!)
  Jámou musíme (věřící i nevěřící) rozumět především věčné zatracení.
  Někdy to ze svědectví obrácených desperátů nevyznívá úplně jasně, pokud ve svých svědectvích hovoří jen o pozemských změnách ve svých životech.

  Odpověď
 2. Libuše Dulinová

  „…zemřel jsem skoro pět nebo šestkrát. Bůh mě z nějakého důvodu ochránil. Ihned jsem činil pokání.“
  „Bůh mě opravdu vytáhl z jámy,“ řekl. „Pokud to Bůh udělal pro mě, může to udělat pro každého.“
  No pro ty, co už Bůh dovolil zabít svými milými vyvolenými svěřenci, co budou šířit slávu jeho jména, už to neplatí. Na tomto svědectví je dobře vidět, jak celá víra v Boha je narcistická a ovlivněna pudem sebezáchovy. Viz: kdo přežil, je vyvolený, Bohu na něm víc záleží, než na těch, co měli menší štěstí. Takový postoj odhaluje absenci sociálního cítění a z Boha dělá kult Štěstěny.

  Odpověď
 3. Není dobré, aby hlupák kázal. Teď určitě bude mluvit proti všemu, co sám kdysi dělal a dělal by dál, kdyby mu smrt se nepodívala do očí. V podstatě většina svatých je na tom stejně. Nelíbí se mi, jak lidé s takovou minulostí chtějí napravovat ostatní.

  Odpověď
 4. Máte pravdu paní Dulinová. V jeho slovech není ani slova po lítosti, co udělal druhým, důrazy vyznívají opravdu narcisticky a soběstředně. A souhlasím i s panem Tomášem, že je naprosto zamlženo to, co Rene tou jámou myslí.

  Není vůbec jasné, z obou článků na CBN a Foxu, jakou konkrétní změnu v Reneho životě sehrálo Kristovo evangelium a jestli vůbec. Není tam zmíněna ani ani malinká část z evangelia, že Otec dal navždy dokonalého Syna jako oběť za lidské hříchy, Syn přijal ponižující vtělení, potupnou smrt z rukou hříšníků, byl slavně vzkříšený Bohem, byl a je uvedený do věčné slávy už nyní, před svým druhým příchodem. Čemu o Kristu vlastně Rene věří. Spousta lidí, kteří nejsou věřící, také po nějaké době přestala vraždit, kouřit marihuanu a pít alkohol, jako René. Pročpak ne, vždyť tento způsob života přináší mnohem více výhod a je i pro člověka pohodlnější.

  Stálo by za to si někdy poslechnout nějaké to Reneho svědectví mladým, o kterém se píše v článcích. Je pravda, že v modely byznysu, na který mnohé americké církve už dávno najely, se zboží jako Rene skvěle prodává a získává jim další klienty. Proto se trochu bojím si nějaký záznam svědectví pustit, obávám se, že to bude pořád na jedno brdo, jako třeba K. West a další.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář