CampFest pomohl mladým lidem překlenout těžké období a načerpat inspiraci

Rozhovor s Lýdii Ryšovou o letošním ročníku CampFestu.

Jak hodnotíte průběh letošního festivalu CampFest?

Letošního CampFestu se zúčastnilo během dvou víkendů téměř 2000 lidí. Festival tak dopomohl překlenout náročné období v životech mnoha mladých lidí. Různorodý program, kde si všechny věkové generace přišly na své, probíhal na zelené louce v nádherném prostředí Nízkých Tater.

Těšíme se, že se opět podařilo vytvořit pro účastníky bezpečný prostor, kde si mohli nejen užít skvělé koncerty, atmosféru, či jídlo, ale i vnitřně načerpat, odrazit se dál a uchopit svůj potenciál. Opět se to neobešlo bez množství nových přátel a skvělých zážitků.

Podepsala se covidová situace na organizování akce? Měli jste nějaké omezení?

Tak jako každý organizátor větší akce uplynulé léto, i my jsme byli do poslední chvíle v napětí, zda a v jaké formě se festival uskuteční, neustále měnící se opatření nás však v přípravě festivalu nezastavily a vložili jsme do ní maximální úsilí. Festival se konal s ohledem na aktuální epidemiologické opatření, které zajišťovaly jeho bezpečný průběh – kapacita byla omezena na 1000 účastníků pro jeden víkend.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Připravili jste si pro své fanoušky nějaké novinky?

Ne jeden, ale dokonce dva CampFesty ve dvou prodloužených víkendech za sebou. Tento ročník byl výjimečný právě tím, že si účastníci měli možnost poslechnout velké spektrum slovenských a českých křesťanských interpretů a umělců. Na stageích se objevily i nové tváře. Novinkou pro mladé byla talkshow s názvem YOUTH TALK, ve které probíhala diskuse několika mladých lidí na témata, o kterých se bojíme mluvit, ale u mladých nejvíce rezonují.

Samozřejmě nechyběl dětský program, atrakce

  • Chil out zóny, Ranč ZOO, camping a hlavně skvělá atmosféra.

Co byste Vy osobně označila za nejzdařilejší moment celého festivalu?

Jednoduše moment přítomnosti. Vidět po tak dlouhé době velký dav lidí pohromadě v jednotě a uctívání, užívající si vše, co CampFest nabízí.

Jaké reakce jste dostali od účastníků?

Dostali jsme mnohé pozitivní zpětné vazby. CampFest každoročně navštěvují účastníci, pro které to už je akce roku, kterou jednoduše nechtějí vynechat. Pozitivní feedback jsme zaznamenali hlavně na jednotlivé kapely, výborné přednášky a semináře a na skvělou atmosféru v areálu. Velmi si ceníme postřehů, které dostáváme o tom, jak na tom místě lidé zažívali přijetí, vstřícnost nebo silný dotyk Boha.

Kdy začnou přípravy na další ročník?

Teď probíhají hodnotící porady organizačního týmu. A už to jepřípravou na příští ročník, na který se velmi těšíme a věříme, že se budeme mít možnost setkat v mnohem větším počtu.

Autor: Michal Nosál Datum: 30. září 2021 Foto: CampFest

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář