ČCE představí projekt „regionálních sborů“

Trápí vás problémy malých sborů? Nenechte si ujít online diskusi ve středu 6. října 2021 od 18.30. Řeč bude o projektu tzv. regionálních sborů.

Letošní synod pověřil synodní radu úkolem uskutečnit pilotní projekt zřízení regionálního sboru. Takový sbor by měl být novou formou místního společenství v církvi se zjednodušenou správní strukturou. Vznik sborů tohoto typu by mohl být alternativou pro spojování dvou a více menších sborů, které nemají tradiční silné centrum, které by bylo schopné převzít veškeré úkoly mateřského sboru. Navrhované řešení se snaží umožnit sborový život i společenstvím, která jsou živá, ale zároveň nejsou dostatečně velká pro samostatnou existenci.

Církev chce mít sbory, nově i regionální, i v oblastech, kde je náboženský život momentálně utlumen. I zde chce umožnit pravidelné zvěstování evangelia a vytvářet tak křesťanské útočiště těm, kdo potřebují podepřít. Zjednodušená forma existence místního společenství na větším území je schůdnou cestou pro ty sbory, které si samy nevědí rady. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Regionální sbor je v Českobratrské církvi evangelické nová, dosud neprošlapaná cesta. Než se na ni kdokoli vydá, potřebuje uspokojivé odpovědi na řadu otázek. Právě plánovaná diskuse by takovému hledání mohla pomoci.

Diskusi můžete sledovat živě na www.e-cirkev.cz (konkrétní odkaz včas zveřejníme); své dotazy zasílejte buď předem na e-mailovou adresu hofman@e-cirkev.cz nebo je lze pokládat živě přes YouTube chat přímo během samotného vysílání.

Pozvání k rozhovoru přijali farářka Alexandra Jacobea, synodní kurátor Vladimír Zikmund a církevní právník Adam Csukás. Pořad bude moderovat senior horáckého seniorátu Jan Keřkovský.

Autor: e-cirkev.cz Datum: 29. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – Evangelický kostel v Libštátě

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář