Centrem Prahy projel průvod se třemi králi na velbloudech

Praha – Tříkrálový průvod, který upozorňoval na charitativní sbírku Arcidiecézní charity Praha, vyšel dnes za velké pozornosti kolemjdoucích z Malostranského náměstí v Praze. Postavy oděné jako tři králové projely městem na velbloudech přes Karlův most na Staré Město. Průvod měl připomenout legendu o putování tří mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.

Průvod doprovázeli také hudebníci, trubači a spousta koledníků. Akci pořádala Arcidiecézní charita Praha stejně jako Tříkrálovou sbírku, kterou pomáhá sociálně slabým lidem. Průvod započal požehnáním koledníkům v kostele svatého Tomáše.

SOUVISEJÍCÍV H. Králové vyrazili do ulic tříkráloví koledníci, sbírka potrvá do 14. ledna

V celé zemi se ve sbírce s pokladničkami vydává do ulic měst a obcí více než 70.000 dobrovolníků. Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. V posledním ročníku sbírky se vybralo rekordních 166,7 milionu korun, předloni to bylo více než 141 milionů.

Výtěžek sbírky je rozdělen podle předem daného klíče. Do obcí, kde byly peníze vykoledovány, se vrací 65 procent výtěžku. Dalších 15 procent jde na činnost regionální charity. Deset procent putuje na pomoc v zahraničí, a to zejména při mimořádných událostech, jako jsou povodně nebo zemětřesení. Pět procent pak použije na celostátní projekty Charita ČR a na organizaci sbírky je ze zákona určena režie rovněž ve výši pěti procent vykoledované částky. Seznam projektů podpořených z vybraných peněz najdou lidé na webu sbírky.

Průvod byl zakončen u pódia na Staroměstském náměstí, kde je živý betlém, a stejně jako v biblické legendě starozákonní mudrci předali dary Ježíškovi. Následoval koncert, kde zazněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Zpívali sólisté Národního divadla.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 5. ledna 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář