Centrem Prahy projel průvod se třemi králi na velbloudech

Praha – Tříkrálový průvod, který upozorňoval na charitativní sbírku Arcidiecézní charity Praha, vyšel v pátek za velké pozornosti Pražanů a turistů z Malostranského náměstí v centru Prahy. Postavy oděné jako tři králové projely městem na velbloudech přes Karlův most na Staré Město. Průvod měl připomenout legendu o putování tří mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.

Akci pořádala Arcidiecézní charita Praha stejně jako Tříkrálovou sbírku, kterou pomáhá sociálně slabým lidem. Průvod započal požehnáním koledníkům v kostele svatého Tomáše.

SOUVISEJÍCÍ – Na Hradecku vyrazily do ulic stovky tříkrálových koledníků, požehnal jim biskup

V celé zemi se ve sbírce s pokladničkami vydává do ulic měst a obcí více než 60.000 dobrovolníků. Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 60.000 dobrovolníků. V posledním ročníku sbírky se vybralo zhruba 141 milionů korun. Výtěžek pomůže nemocným a potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Zbytek peněz podpoří větší nadregionální projekty nebo putuje na pomoc do zahraničí.

Průvod byl zakončen u pódia na Staroměstském náměstí, kde stejně jako v biblickém příběhu mudrci předali dary Ježíškovi, který byl součástí vystoupení. Následovalo požehnání arcibiskupa pražského Jana Graubnera a pak si mohli návštěvníci vyslechnout Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 7. ledna 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář