Červená středa – #RedWednesday 2020

Třetí ročník veřejné připomínky lidí pronásledovaných pro víru – Červená středa – se uskuteční ve středu 25. listopadu 2020.

Smyslem akce je připomenout si všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. Česká biskupská konference se tak společně s Ekumenickou radou církví v ČR a Federací židovských obcí v ČR chce připojit k iniciativě křesťanské organizace Aid to the Church in Need. Akce se koná na dalších místech ve světě – mj. v Londýně, Bratislavě, Vídni, v Austrálii, Kanadě i na Filipínách.

V roce 2019 se v ČR do iniciativy zapojilo více než 80 subjektů. Červeně se v Praze rozzářila budova Karolina, Petřínská rozhledna, budova Černínského paláce nebo Staronová synagoga, v dalších městech to byla olomoucká katedrála sv. Václava, Mahenovo divadlo v Brně nebo litoměřický kostel Všech svatých.

Letošní mezinárodní konference o pronásledování pro víru, kterou opět pořádá Institut pro křesťansko-demokratickou politiku, bude přenášena TV Noe a sociálními sítěmi (www.facebook.com/IKDPcz), stejně jako navazující křesťansko-židovská modlitba za účasti apoštolského nuncia Charlese D. Balva.

K zapojení do celorepublikové akce jsou zvány instituce, sbory, farnosti i jednotlivci – a to i navzdory nepříznivé epidemické situaci. Je možné (dle aktuálních omezení):

  • nasvítit červeným světlem kostel, významnou budovu, sloup, sochu ad.
  • informovat o akci a jejím významu na svých sociálních účtech
  • zorganizovat setkání na symbolickém místě v obci
  • uspořádat společnou liturgii nebo se soukromě pomodlit za pronásledované
  • zapálit svíčku při setkání, v průvodu nebo doma
  • přečíst (si) texty informující o tématu pronásledování a náboženské svobody

Další informace a materiály naleznete na www.cervenastreda.cz a www.facebook.com/cervenastreda.

Autor: Tisková zpráva Datum: 24. listopadu 2020 Foto: Red Wednsday

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář