Českobudějovická diecézní charita vybrala v Tříkrálové sbírce více než loni

České Budějovice – Českobudějovická diecézní charita vybrala letos v Tříkrálové sbírce 12,6 milionu korun. Je to o 1,3 milionu Kč více než loni. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, lidem s handicapem, seniorům, samoživitelům, dětem bez stabilního rodinného zázemí a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí. ČTK to řekla mluvčí Diecézní charity České Budějovice Veronika Rybáčková.

„Chceme opravdu upřímně poděkovat za všechny dary. Ceníme si každé koruny, kterou se v této nelehké době lidé rozhodnou darovat na pomoc druhým. Na této sbírce je navíc úžasné to, že velká část vybraných peněz pomáhá přímo tam, kde se vyberou,“ řekl ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout.

SOUVISEJÍCÍLetošní Tříkrálová sbírka byla rekordní, vybralo se přes 172 milionů Kč

Diecézní charita v letošním roce sbírala peníze do 2607 pokladniček. Rozšířila i počet míst, kde se koledníci objevili. Nově byli například v Tupesích na Českobudějovicku, Kleci na Jindřichohradecku, nebo v Českých Chalupách na Českokrumlovsku. „Lidé v Charitách se starají o ty, kteří v životě nemají štěstí a potřebují naše dobré skutky, naši podporu. Vaše peníze a ochota mohou pomoci mnoha lidem,“ uvedl českobudějovický biskup Vlastimil Kročil.

Českobudějovická diecéze zahrnuje Jihočeský kraj, na Vysočině okres Pelhřimov a v Plzeňském kraji Nepomuk a okolí. Na ploše 12.500 kilometrů čtverečních má 241 farností, 120 kněží a biskupů, na území je téměř 600 kostelů a kaplí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 4. února 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář