CfAN kázalo v Tanzanii více než 300 tisíc lidem. Šípek hovoří o přípravě nových evangelistů

Díky evangelizační kampani dostávají Vánoce v Tanzanii hlubší význam. Organizace Kristus pro všechny národy (CfAN) prostřednictvím operace Dekapolis prohlašovala dobrou zprávu v této africké zemi.

 CfAN v listopadu uspořádala během dvou týdnů evangelizační kampaně v pěti městech.  Organizační tým přicestoval do Aruši, Kahamy, Singidy, Šinjangy a Tabory, aby zde nastavil aparaturu, koordinoval spolupráci s místní sbory a pozval obyvatele. Každá kampaň v daném městě trvala sedm dní.

Několikaměsíční příprava, na které participoval také Břetislav Šípek z České republiky, přinesla ovoce. Evangelizačních setkání se účastnilo více než 350 tisíc lidí a 53 153 z nich se rozhodlo následovat Krista. Noví konvertité odevzdali své kontaktní údaje organizace CfAN, která je předala místní církvi, aby se s nimi spojila.

Mnoho lidí na konci každého shromáždění vydávalo svědectví o tom, jak se jich Bůh svým Duchem svatým dotýkal. Mluvili o fyzickém uzdravení, duchovním osvobození a obnovených vztazích s Bohem a lidmi.

Organizace CfAN během setkávání zveřejňovala blogy s nejdůležitějšími zprávami o práci Ducha svatého. Evangelista Gary Smith, který sloužil ve městě Šinjanga v Tanzanii, napsal: „Kdy jsem prvně letěl do Tanzanie, v letadle jsem začal plakat. Během několika dalších letů jsem vnímal mocnou Boží přítomnost.“

Kvůli omezením způsobených koronavirem se kampaň původně plánovaná v Keni přesunula do Tanzanie a snížil se také počet míst z 10 na 5. Prvním krokem v celém tomto procesu bylo vyslání vyškolených absolventů evangelizačního kurzu do míst, kde evangelizace měla probíhat, aby tam spolupracovali s místními sbory a sjednotili se pro vizi o rozšíření Božího království v v jejich regionu.

Břetislav Šípek, který byl hlavním koordinátorem pro pilotní program Dekapolis řekl: „Naším cílem bylo vyškolit 1 000 evangelistů pro každé město, kteří by byli schopni kázat, povzbuzovat a připravovat 10 000 nových věřících, aby se ti následně mohli modlit za své blízké a vydávat svědectví. Ne každý je evangelista, ale každý znovuzrozený křesťan má jedinečný příběh – své vlastní svědectví – a může se o něj podělit s nevěřícími přáteli,“ řekl pro stránku organizace Šípek.

Jednu z největších evangelizačních organizací na světě založil Reinhard Bonnke, potomek německého letničního pastora, který se stal známý hlavně svou službou v Africe, kam přicházely i statisícové zástupy poslouchat zvěst o spáse vírou v Ježíše Krista. Misijní práci na tomto kontinentě začal v roce 1967.

Po malém počátečním úspěchu v Lesotho, dostal od Boha vizi Afriky pokryté krví Ježíše Krista. V roce 1974 zakládá organizaci CfAN (Kristus pro všechny národy) se sídlem v Jihoafrické republice. Později se sídlem organizace stal Frankfurt v Německu. Po jeho smrti se stal prezidentem organizace Daniel Kolenda.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. prosince 2020 Foto: CfAN – Šipek

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář