Chuck Swindoll odstupuje z funkce pastora texaského megasboru 

Významný evangelikální pastor, spisovatel a autor rozhlasových pořadů Chuck Swindoll odstupuje z pozice pastora texaského megasboru Stonebriar Community Church se sídlem ve Friscu.  

Podle prohlášení staršovstva sboru Stonebriar převezme 89letý pastor, který tuto funkci zastával od roku 1998, od 1. května roli zakládajícího pastora. Novým pastorem sboru se stane profesor Jonathan Murphy z Dallaského teologického semináře.

SOUVISEJÍCÍGlobální metodistická církev hledá novou roli pro biskupy

„Pastor Chuck bude i nadále kázat Boží slovo o nedělích na kazatelně, zatímco Jonathan bude řídit naše každodenní služby a na požádání zaskakovat na kazatelně,“ uvedl podle Christian Post sbor.

„Pastor Chuck bude Jonathanovi nadále sloužit jako mentor a poradce a ve vhodnou dobu v budoucnu pak Jonathan převezme hlavní povinnosti na kazatelně.“

Podle sboru bylo rozhodnutí, aby se Murphy připojil k zaměstnancům jako seniorní pastor, výsledkem dvouletého rozlišování, přičemž Swindoll věřil, že „Jonathan se na tuto pozici skvěle hodí“.

„Jsme nadšeni, že můžeme Jonathana přivítat jako našeho pastora, a jsme vděční, že nám Bůh poskytl tohoto služebníka se srdcem, který se shoduje s naším závazkem učit biblickou pravdu,“ dodali starší.

Swindoll, rodák z texaského El Campa, absolvoval v roce 1963 s vyznamenáním Dallaský teologický seminář.

Jako pastor sloužil v mnoha sborech, mimo jiné v Grace Bible Church v Dallasu v Texasu, Waltham Evangelical Free Church ve Walthamu ve státě Massachusetts a Irving Bible Church v Irvingu v Texasu v 60. letech 20. století a v letech 1971-1994 v First Evangelical Free Church ve Fullertonu v Kalifornii. Společenství Stonebriar založil v říjnu 1998.

V červenci 1979 založil Swindoll spolu se svou ženou Cynthií rozhlasový program Insight for Living Ministries, který se nakonec rozšířil do všech 50 států a do dubna 2020 do mnohých zemí po celém světě.

Swindollovi se dostalo pocty od National Religious Broadcasters, když byl v roce 2000 uveden do Síně slávy této křesťanské mediální organizace.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. dubna 2024 Foto: screenshot YouTube – Chuck Swindoll

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář