Church of England a Metodistická církev se sbližují. Chceme obnovit jednotu, tvrdí biskup

Londýn – Generální synoda Church of England podpořila návrh na pokračování procesu směřujícího ke společenství s Metodistickou církví.

Členové denominace v Yorku se během víkendu dohodli, že za tímto účelem připraví dokumenty včetně „formálního prohlášení“, v němž nastíní nový vztah mezi oběma církvemi. Komise má příští rok podat zprávu o pokroku, jehož bylo dosaženo, informuje Christian Today.

Biskup Christopher Cocksworth řekl, že návrh nabízí „historickou příležitost“ pro obě církve.

„Modlím se, abychom učinili jasné a dobré rozhodnutí s plným vědomím jeho důsledků nejen pro náš vztah s Metodistickou církví, našim historickým a smluvním partnerem, ale také pro důvěryhodnost závazků Church of England a anglikánského společenství, abychom obnovili jednotu Kristova těla,“ uvedl.

Návrhy mají podporu arcibiskupa z Canterbury, Justina Welbyho, který řekl: „Jsem hluboce odhodlán v tomto procesu pokračovat v zájmu evangelia, pro církev a kvůli světu, do kterého jsme posláni, abychom sloužili.“

Zakladatel Metodistické církve John Wesley byl původně ordinován jako anglikánský kněz. Jak cestoval po celé Británii a kostely pro něj zavíraly své dveře, Wesley byl nucen kázat na polích. Postupně začaly vznikat paralelní struktury z lidí, následujících jeho vedení. Stav se stal postupně neudržitelný a John Wesley spolu s bratrem Charlesem založili nové hnutí s důrazem na osobní svatost a znovuzrození.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Datum: 13. července 2019  Foto: YouTube – Justin Welby

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář