„Chválíme Boha za vyslyšené modlitby.“ Unesená zdravotní sestra a její dcera jsou na svobodě

Alix Dorsainvilová, zdravotní sestra z New Hampshire, a její dcera, které byly 27. července uneseny z areálu křesťanské vzdělávací organizace El Roi nedaleko Port-au-Prince na Haiti, byly propuštěny na svobodu. Ve středu o tom informovali představitelé této křesťanské organizace.

„Se srdcem plným vděčnosti a nesmírné radosti potvrzujeme, že jsme v pořádku přijali naši zaměstnankyni a přítelkyni Alix Dorsainvilovou, která byla se svým dítětem držena jako rukojmí v Port au Prince na Haiti. Dnes chválíme Boha za vyslyšené modlitby!“ uvedli podle Christian Post představitelé El Roi Haiti v prohlášení zveřejněném na svých internetových stránkách.

SOUVISEJÍCÍUnesená křesťanská zdravotní sestra a její dcera se na Haiti stále pohřešují

Americká zdravotní sestra se v roce 2021 provdala za zakladatele El Roi Haiti a absolventa Liberty University Sandra Dorsainvila poté, co v roce 2020 nastoupila do této organizace jako zdravotní sestra. Je také oddanou křesťankou. Přicestovala na Haiti v roce 2010. Během zajetí ji organizace popsala jako někoho, kdo „žije životem ve stopách Ježíše“.

V den únosu svědci sdělili agentuře Associated Press, že Alix Dorsainvilová byla zaneprázdněna péčí o pacienty na malé cihlové klinice, když ozbrojení muži přepadli sídlo organizace a zajali ji.

„Nemáme větší prioritu než bezpečnost amerických občanů v zámoří,“ uvedla organizace. „Jak si dokážete představit, tito lidé prošli velmi těžkou zkouškou, a to jak fyzickou, tak psychickou.“

El Roi Haiti uvedla, že propuštění manželky jejího zakladatele a jeho dcery je také svědectvím o Boží věrnosti a síle modlitby.

„Jsme velmi vděční za všechny, kteří se k nám připojili v modlitbách a podpořili nás během této krize. ‚El Roi‘ je hebrejské jméno biblického Boha, které znamená ‚Bůh, který vidí‘. Právě s tímto poznáním nyní spočíváme na pravdě, že ‚Bůh vás ve své laskavosti povolal k účasti na své věčné slávě skrze Ježíše Krista. Proto vás po chvíli utrpení obnoví, podepře a posílí a postaví vás na pevný základ‘ (1. Epištola apoštola Petra 5,10),“ uvedla organizace.

„Chválíme Boha, že se ukázal jako věrný, když obnovuje, podporuje a posiluje Alix a její rodinu, službu El Roi Haiti a komunitu, kterou Alix svou službou na Haiti ovlivnila a nadále ovlivňuje.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. srpna 2023 Foto: El Roi – Alix Dorsainvilová,

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář