Čína: Komunisté zbourali kostel v provincii Che-nan

Peking – Komunističtí činitelé zbourali kostel v čínské provincii Che-nan. Důvodem je, že se kongregace zapojila do „nezákonného získávání finančních prostředků.“

Podle organizace Bitter Winter, monitorující situaci v Číně, byla budova zcela zbořena. Místo kostela byl vysazen nový trávník, aby zakryl stopu jeho existence.

Pronásledování začalo 22. června, když asi 60 úředníků Úřadu pro náboženské záležitosti zaútočilo na kongregaci, který se nachází v okrese Caidu v centrální provincii Che-nan.

Důvodem k obvinění bylo zapojení do „nelegálního získávání finančních prostředků,“ a proto se jednalo o „ilegální budovu.“ Místní předseda Úřadu pro náboženské záležitosti určil pověřenou osobu, aby sdělila církvi, že musí uvolnit kostel, který bude přeměněn na pečovatelský dům. Kongregace však odmítla vyhovět žádosti úřadu.

Během následujících týdnů policie církev nadále obtěžovala a často sledovala věřící. Jen o měsíc později se shromáždilo v nedaleké škole téměř 1 000 zaměstnanců z několika krajských úřadů a připravovali se na operaci, která by sbor násilně zničila. Policisté měli nařídit. aby věřící ze sboru odešli.

Po důkladném prohledání budovy odebrala policie klavír a čtyři klimatizační zařízení. Poté začalo osm bagrů kostel zcela demolovat.

V Číně nyní žije více než 60 milionů křesťanů, z nichž alespoň polovina se schází v neregistrovaných společenstvích.

V září byly zveřejněny informace, že kostely v čínské centrální provincii Che.nan byly po nátlaku vlády nuceny nahradit deset přikázání citacemi prezidenta Si.

Tribunál zabývající se situaci v Číně nedávno na zasedání Rady OSN pro lidská práva tvrdil, že tam odebrali orgány od „stovky tisíc“ členů ujgurské muslimské menšiny a Falun Gongu.

-mn-  Datum. 19. října 2019  Foto: Bitter Winter

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář