Křesťan dnes

Čína zdemolovala kostel pro tři tisíce věřících

Peking – Čínská lidová republika zničila kostel, který podle organizace pro lidská práva mohl pojmout až 3 000 lidí, a policie zadržela duchovní.

Křesťanská organizace China Aid informovala o incidentu v prohlášení zveřejněném v sobotu. V něm se uvádí, že čínské orgány neposkytly žádné právní dokumenty, které by ospravedlňovaly demolici budovy.

Kostel se nachází v provincii An-chuej. Jeho pastoři, Geng Jimin a Sun Jong-jao, byli zadrženi pro podezření ze „shromáždění davu, aby narušili společenský řád“.

Prezident China Aid Bob Fu ve svém prohlášení uvedl, že incident byl „dalším jasným příkladem, který ukazuje na stupňování náboženského pronásledování čínským komunistickým režimem“.

„Úplné ignorování ochrany náboženské svobody zakotvené ve vlastní ústavě komunistické strany ukazuje, že prezident Si je odhodlán pokračovat ve válce proti pokojným křesťanům,“ dodal.

Komunistická vláda zničila nebo poškodila několik kostelů, což odráží obavy z rostoucí křesťanské populace v zemi.

V létě byl podle Bitter Winter zničen kostel v provincii Che-nan. Policisté měli vyvést všechny věřící z kostela dříve, než se budova zbořila.

-mn-  Datum: 22. října 2019  Foto: China Aid

Exit mobile version