Čínská kongregace utíkající před perzekuci hledá pomoc u OSN 

Skupina křesťanů, kteří opustili Čínu s plánem zůstat v Jižní Koreji, se vydala do Thajska, aby požádala úřad OSN pro uprchlíky o ochranu před náboženským pronásledováním. 

Podle pastora církve Pan Jong-guanga mělo zhruba 60 členů Svaté reformované církve ze Šen-čenu navštívit kancelář OSN pro uprchlíky v thajském hlavním městě Bangkoku, aby podalo žádost o status uprchlíka.

SOUVISEJÍCÍVelká razie proti podzemní církvi v Číně. Policie zatkla desítky křesťanů

Lidskoprávní aktivisté uvedli, že odchod celé kongregace před více než dvěma a půl lety je vzácným případem, kdy sbor hromadně žádá o azyl, a ukazatelem toho, jak čínský vůdce Si Ťin-pching od svého nástupu k moci v roce 2012 omezuje náboženské svobody.

Od odchodu mezi koncem roku 2019 a začátkem roku 2020 se církev vzdala žádosti o azyl v Jižní Koreji, kde její členové žili. 

Podle britského portálu Premier pastor Pan uvedl, že členům církve byla jejich žádost o azyl několikrát zamítnuta a rozhodli se proto nepokračovat v odvolání u jihokorejských soudů kvůli nízké pravděpodobnosti úspěchu.

Členové církve uvedli, že jako další alternativu hledají možnost získat azyl ve Spojených státech. Členové církve si nejsou jisti, jak dlouho budou muset v Bangkoku zůstat, a obávají se, že pokud jim vyprší víza, mohou být deportováni zpátky do Číny.

Pastor Pan řekl: „Všichni jsme se rozhodli, že se vrátíme do Bangkoku. Je to nebezpečné, ale je to příležitost vyřešit naši situaci. Kdybychom zůstali v Jižní Koreji, neměli bychom žádnou šanci.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. září 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář