Velká razie proti podzemní církvi v Číně. Policie zatkla desítky křesťanů

Organizace International Christian Concern (ICC) oznámila, že úřady provedly razie v mnoha domácích sborech po celé Číně a jejich vedoucí byli odvedeni na základě vykonstruovaných obvinění.

Zátahy proběhly v církvi House of Light ve městě Čchang-čchun, v křesťanské církvi Nu-ťiang, v církvi Holy Covenant Church v Lin-fenu a v církvi Abundant v Si-anu.

Poslední série zátahů přišla týden poté, co byli během nedělní bohoslužby zatčeni členové církve Early Rain Covenant Church se sídlem v Čcheng-tu a pekingské církve Zion Church. 

SOUVISEJÍCÍ Desítky čínských policistů vtrhly na bohoslužbu Early Rain Covenant Church a zatkly známého spisovatele

Není jasné, proč Peking zintenzivnil zásahy proti domácím církvím.

Otec Francis Liu z Čínského křesťanského společenství pro spravedlnost se s ICC podělil o následující informace: „Nově zvolený předseda Vlasteneckého sdružení čínských katolíků, pekingský arcibiskup Joseph Li Shan řekl, že církevní autorita se musí podřídit režimu Komunistické strany Číny; je třeba poslouchat stranu. Cílem tohoto posledního kola pronásledování je přísná kontrola myšlení lidí.“

Podle Lioua se církve, na které byly provedeny razie, většinou řídí reformovanou tradicí, která zdůrazňuje nezávislost církve, zatímco některé evangelikální nebo charismatické domácí církve, které zná, se důrazně hlásí k vlastenectví. 

Pastor Lian Chang-Nian a jeho manželka Guo Jiu-ču, jeho syn pastor Lian Su-liang a manželka Zhang Jun spolu s jejich devítiletým synem, kazatelem Fu Juanem a sestrou Sing Aiping z Abundant Church byli 17. srpna 2022 odvezeni na policejní stanici poté, co police provedla razie v jejich domech

19. srpna 2022 se 70 členů církve Holy Covenant v provincii Šan-si těšilo z venkovního rodinného tábora, když na místo vtrhlo 170 policistů a všechny je odvezla na policejní stanici. 

Police dne 21. 8. 2022 provedla razii během nedělní bohoslužby v církvi House of Light v Čchang-čchunu v provincii Ťi-lin. Úřady všechny rozehnaly a poté odvedly pastora Zhang Jonga, staršího Ku Hong-lianga a bratra Zhang Liang-lianga. 

Vzhledem k násilné povaze razie utrpěly dvě členky sboru infarkt a byla přivolána záchranka.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. září 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář