Čínská pastorka byla za „podvod“ odsouzena na 8 let vězení 

Čínské úřady z provincie Chu-pej zatkly pastorku domácího sboru Chao Ži-wej protože odmítla vstoupit do vládou schválené církve Three Self. Dne 11. února, po více než dvou a půl letech vězení, ji okresní soud odsoudil za obvinění z „podvodu“ na 8 let. Ve vězení ji navštívil její právník a kazatelka se rozhodla odvolat.

Organizace China Aid informuje, že jako důvod k jejímu zatčení vláda uvedla podezření z „podvodu“, protože kázala evangelium a přijímala nabídky bez souhlasu státních orgánů. Podle právníka Si Wej-janga se jedná o první případ zatčení a obvinění pastora domácího sboru ze zločinu „podvodu“. Úřady následně zatkly kvůli stejnému obvinění také další pastory domácí církve. 

SOUVISEJÍCÍSkupina čínských křesťanů nedostala v Koreji azyl, teď jim hrozí deportace 

China Aid argumentuje, že čínské domácí sbory dostávají nabídky od křesťanů a peníze využívají k finanční podpoře kazatelů. To je v souladu s učením Bible a je přijato církvemi po celém světě. Církevní podpora kazatelům úzce souvisí s identitou a posláním křesťanské církve.

Od doby, kdy v únoru 2018 vstoupilo v platnost nové Nařízení o náboženských záležitostech, přijala čínská vláda řadu opatření, které vedly k narůstajícímu pronásledování domácích sborů, jako je odstraňování křížů, zapečetění a bourání církevních budov a zatčení kazatelů. 

 Pastorka Chao Ži-wej má 51 let. V roce 2001 absolvovala teologický seminář. Protože je vynikající kazatelkou, místní společenství si ji najalo jako svou duchovní. 

Protože nesouhlasila s tím, jak úřad pro náboženské záležitosti řídil záležitosti církve, pokusili se jí zabránit v kázání. Její žádost o státní souhlas pro vykonávání duchovenské služby byla zamítnuta v roce 2007. Poté místní vláda kostel zakázala, ten přešel do ilegality a stal se domácím sborem. Pastorka Chao vedla společenství více než 18 let. Podle tradice domácí církve pozval v roce 2013 její sbor tři pastory, aby ji ordinovali na pastorku. Také povzbudila své spolužáky z teologického semináře, aby se oddělili od státní církve Three Self.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. února 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář