Čínská policie během tří měsíců roku 2021 zatkla 750 členů jedné církve

Od ledna do března 2021 byli v Ťiang-su, Che-nánu a S‘-čchuanu a dalších provinciích Číny zatčeni věřící. Mnozí byli vystaveni nelidskému mučení.

Jak informuje lidskoprávní organizace Bitter Winter v lednu 2021 bylo ve východní provincii Ťiang-su zatčeno nejméně 123 členů církve Church of Almighty God (CAG). Mnoho z nich bylo během výslechu mučeno.

Podle svědectví jedné členky CAG, policie jí koženými botami šlapala po prstech na nohou a bili ji po tváři s cílem získat od ní další informace o aktivitách církve.  Žena byla vystavena dalším brutálním postupům policie.

SouvisejícíReport: Čína páchá zločin proti lidskosti

„Cítila jsem, že mám téměř zlomené paže, takže jsem se potila po celém těle a nemohla jsem se ubránit křiku,“ řekla křesťanka pro Bitter Winter o mučicích praktikách, kdy ji nutili sedět nebo viset v pozicích, které vyvolávaly obrovskou bolest.

14. ledna 2021 bylo během jednoho dne v provincii Ťinag-su zatčeno 17 členů CAG. Ve 16 hodin toho dne více než 20 policistů vtrhlo do obytné budovy a zatkli sedm členů CAG a zabavili finanční dary a další majetek církve. Členy CAG následně odvezli k výslechu. Jeden z propuštěných členů  CAG řekl Bitter Winter, že po odchodu slyšel, jak ostatní spoluvěřící křičí bolestí.

SouvisejícíČína na Ujgurech páchá genocidu, usnesl se nizozemský parlament

15. února, během čínského lunárního nového roku, zatkla policie ve městě Zigong v severozápadní provincii S‘-čchuan více než 50 členů CAG. Zatknutí členové CAG byli během zadržení nuceni nehybně sedět čelem ke zdi více než 18 hodin.

Je běžné, že členové CAG jsou po zatčení podrobeni mučení. Podle výroční zprávy CAG za rok 2020 bylo v loňském roce nejméně 5 587 členů církve podrobeno různým formám mučení.

Lidskoprávní organizace pravidelně informují o zhoršující se situaci lidí hlásících se k náboženství. Čína dokázala vytvořit sofistikovaný systém monitorování občanů. Kamery nejsou instalovány jen na ulicích, ale už i uvnitř kostelů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář