Čínská policie neumožnila křesťance navštívit vězněného manžela

Manželka vězněného křesťana Čang Čen-cha šla s právníkem do záchytného střediska v provincii Šan-si a požádala o schůzku se svým manželem. Komunistické úřady ale její žádost zamítly.

 Organizace China Aid informuje, že poté, co právník předložil dokumenty pro žádost o setkání, policie jim oznámila, že případ křesťana Čanga se týkal národní bezpečnosti a státního tajemství, a proto vyšetřovatelé zamítli setkání s vězněm.  

SOUVISEJÍCÍOpen Doors vyzvala Apple, aby nezavírali oči před porušováním náboženské svobody v Číně

Počasí v provincii Šan-si je v tomto ročním období velmi studené a Čangova manželka mohla pouze personálu vězení předat oblečení, které přinesla. 

China Aid dále v této souvislosti informuje, že 21. listopadu 2021 úřad veřejné bezpečnosti z města Fen-jang v provincii Šan-si zadržel kazatele An Jan-kuj a člena církve Čang Čen-chaa z reformované církve pro podezření z „ilegálního překročení hranice“. 

Čína od nástupu prezidenta Si Ťin-pchinga vytváří stále větší tlak na náboženské skupiny v této komunistické zemi. Mezi nejvíce pronásledované křesťany patří členové církve Early Rain Covenant Church, které pastor Wang I dostal osmiletý trest odnětí svobody. Některé země včetně Spojených států, deklarovaly diplomatický bojkot nadcházejících olympijských her kvůli perzekuci ujgurské menšiny, již některé země nazvaly slovem genocida.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. prosince 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář