Čínská policie provedla razii na církevní společenství a sebrala pět křesťanů

Čínská policie provedla během nedělní bohoslužby 31. října razii na křesťany. Podle China Aid byli pastor Fang Čao-jung a čtyři členové kongregace odvedeni na policejní stanici, zatímco ostatním členům policie zabavila průkazy totožnosti.

Není to poprvé, co policie provedla razii v presbyteriánském kostele Dao-en. Okresní úřad pro etnické a náboženské záležitosti v roce 2018 přerušil nedělní bohoslužbu.

SOUVISEJÍCÍČínské úřady propustily kazatele

Několik dní předtím, než policie provedla razii, pastor z Early Rain Covenant Church prosil o modlitby, protože on a jeho rodina čelí pokračujícímu pronásledování ze strany úřadů.

Pastor Daj Či-chao byl mnohokrát předvolán, zadržen a bit, aby ho úřady odradily od vedení nedělních bohoslužeb a modlitebních skupin v Early Rain Covenant Church. China Aid informovala, že policie si nyní pronajala byt vedle pastora Daje, aby rodinu neustále monitorovala.

Early Rain Covenant Church v dopise křesťanům po celém světě píše: „Prosím, pokračujte v modlitbách za rodinu kazatele Daja Či-chao a kéž jsou naplněni Kristovým pokojem.“ V textu se dále uvádí, že kamery jsou non-stop namířeny na dveře pastora a jeho rodiny. „Kéž Kristova přibitá ruka vede jejich další kroky,“ píše se na závěr dopisu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. listopadu 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář