Křesťan dnes

Čínská policie uzamkla v bytě rodinu pastora Wu, členům zakázala přístup

Komunistické úřady 4. června zablokovaly dveře bytu rodiny pastora Wu Wuqinga z pronásledované církve Early Rain Covenant Church.  Policie dala na dveře řetězy a před domem byla postavena hlídka.

Podle informací sdílených na facebookové stránce Pray for Early Rain Covenant Church je členům sboru zakázán přístup k pastorovi a jeho rodině. Policie se v posledních měsících zaměřuje na zatýkání a ukončení činnosti jedné z největších domácích církví v Číně. Jejich hlavní pastor Wang I dostal osmiletý trest odnětí svobody.

„Od rána 4. června 2021 jsou protipožární dveře na chodbě před bytem kazatele Wu Wuqinga uzamčeny řetězy. Před dveře byli umístěny policisté, aby zabránili kazateli Wuqingovi a jeho manželce opustit byt,“ uvádí se ve statusu.

„V úterý 8. června zatím nebyla odvolaná 24 hodinová stráž. Dnes (8. června) sestra vzala své děti, aby kolem 15. hod navštívili rodinu Wu Wuqinga. Policisté je zastavili přede dveřmi a zablokovali jim vstup.“

Facebooková stránka Prayfor Early Rain Covenant Church vybízí věřící, aby ve svých modlitbách mysleli na pronásledované členy církve a za pastora Wu a jeho rodinu. „Kéž je Pán posiluje a chrání před zlým,“ píše se na závěr.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. června 2021 Foto: Facebook – vězněný pastor Wang I

Exit mobile version