Čínská vláda kvůli koronaviru vyhrožuje křesťanům

Peking – Čínská vláda byla obviněna z provádění nátlaku na křesťany, kteří sdílejí nebo zveřejňují informace o šíření koronaviru.

Pastor Li z provincie Kuang-tung byl předvolán úředníky státní bezpečnosti za sdílení příspěvku na sociálních médiích o Dr. Li, který upozornil na nebezpečí koronaviru.

Podle informací organizace China Aid, která monitoruje náboženskou svobodu v zemi, úředníci nyní vyslýchají pastory a právníky v souvislosti se šířením koronaviru.

Dalšího křesťana zatkl 7. února místní úřad, protože požádal své přátele, aby se kvůli šíření nemoci postili a modlili se za „pokoj a bezpečnost“.

Advokát Jiang Jong byl povolán k výslechu na policejní stanici kvůli příspěvku o viru na sociální síti. Na policii byl dotázán na důvody zveřejnění.

Jiang řekl, že chtěl „sdílet informace o tom, jak zabránit šíření viru, omezit šance na infekci a obhajovat ty, kteří nemohou získat lékařskou pomoc“.

Organizace China Aid uvedla, že tyto případy dokazují nespokojenost mnoha čínských občanů s tím, jak komunistická vláda reagovala na epidemii, zejména poté, co ignorovali doktora Li, který před tím varoval.

Dr. Li zemřel na COVID-19 7. února, pouhých pět týdnů poté, co to nahlásil.

Lidí s nákazou novým typem koronaviru v České republice je nově 63, za úterý jich přibylo 25. Žáci a studenti dnes nezasednou do lavic. Zavřít základní, střední i vysoké školy nařídila Bezpečnostní rada státu jako opatření proti šíření nového typu koronaviru.

Bohoslužby se mohou z rozhodnutí českých a moravských biskupů rozdělit tak, aby na žádné z nich nebylo více než 100 lidí. Věřící mohou také svou nedělní mši sledovat v televizi, rozhlase či na internetu. Ve svém prohlášení reagujícím na dnešní zákaz všech akcí, kde by se mohlo shromáždit přes 100 lidí, to uvedla Česká biskupská konference.

Opatření, které dnes vyhlásila vláda, se dotýká nejen bohoslužeb, ale i dalších jednorázových akcí jako jsou poutě, svatby, pohřby a další. Biskupové doporučili věřícím také dbát na hygienické návyky a být tak ohleduplní ke svým bližním.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 11. března 2020  Foto: screenshot YouTube – Dr. Li

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář