Čínská vláda zjišťuje počet křesťanů a monitoruje jejich pohyb

Peking – Čínská vláda v posledních měsících zintenzívnila své tvrdé zákroky proti křesťanství tím, že tlačí na místní úředníky, aby spočítali občany, kteří věří v Boha a sledovali je.

Čínská komunistická strana podle Christian Headlines dokonce vyhrožuje úředníkům ve městech a vesnicích, že ponesou důsledky pokud bude jejich počet nesprávný.

„Vláda nyní bere záležitost náboženství velmi vážně,“ řekl anonymní představitel místní správy v provincii Henan pro organizaci Bitter Winter, která sleduje náboženskou svobodu v zemi.

„Každý den se nás ptají, kolik lidí v naší vesnici věří v Boha. Pokud řekneme, že tam nejsou žádní věřící, tvrdí, že skrýváme to, co víme, a odmítáme to nahlásit. Pokud se zjistí, že jsme neohlásili správný počet, budeme potrestáni,“ dodal nejmenovaný zdroj.

„Nyní musíme dvakrát denně podávat zprávu o své práci městskému úřadu,“ řekl místní úředník a pokračoval: „Poté, co někoho nahlásíme, musíme každý den sledovat jejich pohyb a hlásit jejich situaci.“

Místní úředník, který hovořil s Bitter Winter, řekl, že Peking se obává, že počet křesťanů roste příliš rychle a věřící mohou podkopávat autoritu komunistické strany – nebo dokonce svrhnout ústřední vládu.

Peking se domnívá, že „musí být přijata opatření a nemůže pokračoval růst církve,“ uvedl místní úředník. Sledováni jsou také stoupenci budhismu a taoismu.

Úředníci ústřední vlády používají platformu WeChat, ke sdílení informací o křesťanech a stoupencích jiných náboženství. Například během loňského roku v den katolických svátků, který připadá na 15. srpna, byli úředníci místní správy vyzváni, aby monitorovali občany.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 23. srpna 2019  Foto: Wikimedia Commons – voják před obrazen Mao Ce-tunga

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář