Čínské kostely musí Desatero nahrazovat výroky prezidenta Si

Peking – Církve v centrální čínské provincii Che-nan byly nuceny nahradit Desatero citáty prezidenta Si Ťin-pchinga.

Organizace Bitter Winter uvádí, že Desatero přikázání bylo odstraněno z téměř každého kostela a místa setkávání křesťanů v okrese Luoyang a nahrazeno citacemi prezidenta jako součást úsilí čínské komunistické strany o „sinicizaci“ křesťanství.

Biblická přikázání byla nahrazena citacemi prezidenta, včetně výňatků z jeho řeči na schůzi komunistické strany v roce 2015:

„Klíčové socialistické hodnoty a čínská kultura pomohou odstranit různá náboženství Číny,“ řekl. „Podporujte náboženskou komunitu při interpretaci náboženského myšlení, doktrín a učení způsobem, který odpovídá potřebám pokroku. Rozhodně se braňte infiltraci západní ideologií a vědomě odolávejte vlivu extremistického myšlení.“

Vzhledem k tomu, že neposlušnost rozkazům je považována za odpor vůči komunistické straně, některé sbory denominace Three-Selfchurches byly zavřeny kvůli neplnění tohoto pravidla, zatímco další kongregace vláda zapsala na černou listinu, řekl anonymní zdroj časopisu.

Pastor ze státem řízené protestantské církve řekl Bitter Winter, že komunistická strana metodicky perzekuuje sbory denominace Three-Self.

„Konečným cílem komunistické strany je stát se Bohem. To je to, co ďábel vždy dělal,“ dodal.

Další věřící řekl Bitter Winter, že křesťané nemají „vůbec žádnou svobodu“, a dodává: „V Číně platí diktatura jedné strany. Lidé mají právo pouze poslouchat komunistickou stranu a být jí ovládáni.“

Čínská kampaň za sinicizaci náboženství vychází z projevu prezidenta na Národní konferenci v dubnu 2016. V té době Si uvedl, že hlavním cílem je „aktivně vést přizpůsobení náboženství socialistické společnosti,“ uvádí The Christian Post.

V roce 2017 bylo tisícům křesťanů v provinciiČchin-chaj nařízeno, aby z domovů odstranili obrázky Ježíše, kříže a pasáže evangelia a nahradili je portréty prezidenta Si.

Open Doors zařadila Čínu na 27. místo na seznamu sledovaných zemí, kde křesťané čelí nejhoršímu pronásledování.

-mn-  Datum: 28. září 2019  Foto: Bittet Winter

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář