Čínské úřady pokračují v tlaku na největší domácí sbory

Pekingský kostel Sion, kostel Renaj v Gu-jangu a Early Rain Covenan Church z Čcheng-tu jsou i nadále v hledáčku čínských úřadů.

ČKS nekompromisně pokračuje v útlaku nezávislých domácích sborů. Stále více se črtají pro věřící jen dva možné scénáře, buď se připojí ke státem kontrolované církvi, nebo jejich představitelé skončí ve vězení. Bitter Winter informuje, že úřady proti těmto společenstvím postupují podle článku 300 trestního zákoníku, který je namířen proti aktivitám zakázaných náboženských hnutí.

SOUVISEJÍCÍReport: Čína páchá zločin proti lidskosti

Pekingský kostel Sion je jedním z největších domácích sborů v Číně. V roce 2018 jim úřady ukládaly nepřiměřeně vysoké pokuty s cílem ukončit jejich činnost. Členové přišli také o místo ke setkávání, protože ČKS přesvědčila pronajímatele, aby ukončil nájemní smlouvu. Křesťané se teď setkávají po bytech a jedna osoba řekla Bitter Winter, že existují „stovky“ míst, kde se členové pravidelně shromažďují ke společnému uctívání. Podle odhadů by členů sboru Sion mohlo být kolem 25 tisíc.

Bitter Winter v březnu informoval o útoku na další velký domácí sbor Renaj z provincie Kuej-čou. Starší sboru bratr Žang skončil ve vězení. Po 11 dnech měl být propuštěn na svobodu, ale nestalo se tak. Muž byl 1. května oficiálně obviněn za své náboženské aktivity.

Čínské úřady pro změnu 7. května zatkly dalšího pastora Early Rain Covenant Church z provincie Čcheng-tu. Pastor Wu byl obviněn za „narušení veřejného pořádku.“ Hlavní pastor Early Rain Covenant Church pastor Want I si nadále odpykává svůj devítiletý trest odnětí svobody.

Podle Bitter čínské komunistické úřady těmito kroky jen dávají dalším domácím sborům jasně najevo, jak skončí, pokud se nepřipojí ke státem kontrolované církvi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. června 2021 Foto: Bitter Winter – Zion Church v Pekingu

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář