Čínské úřady přikázaly odstranit z kostela první přikázání

Peking – Čínské úřady nařídily kostelu, aby odstranil první přikázání z důvodu, že je v rozporu s politikou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.

Podle Bitter Winter, která informuje o náboženské svobodě v Číně, provedlo asi 30 úředníků v provincii Luaning a Henan inspekci v kostelích a zakázalo přikázání na nápisu na zdi. Pasáž zní: „Nebudete mít žádné jiné bohy přede mnou“.

Kostel patří do státem zakázaného seznamu církví. Když místní pastor protestoval, bylo mu řečeno, že „Si Ťin-pching se postaví proti tomuto tvrzení. Kdo se odváží nespolupracovat? Pokud někdo nesouhlasí, bojuje proti zemi.“ Úředník řekl: „Toto je národní politika. Měli byste mít jasnou představu o situaci. Nedělejte protivládní činy.“

Tento krok odráží čínskou politiku, která staví náboženství pod zvýšený tlak, podléhá státu ve svých učeních a praktikách. Křesťané byli obtěžováni a zatčeni a kostely byly uzavřeny. Vatikán podepsal kontroverzní dohodu s čínskou vládou, která jí umožnila řešit volbu biskupů, ačkoli poslední rozhodnutí o jejich jmenování bude učiněno v Římě. Obhájci dohody tvrdí, že to pomůže chránit věřící.

Muslimové také trpí kvůli zvýšené státní kontrole režimem nad náboženstvím. Zhruba milion muslimských Ujgurů je drženo v „reedukačních táborech“ ve snaze vymanit je z jejich jedinečné kultury.

Vládní časopis Global Times ve svém článku tvrdí: „Vládní řízení náboženství je společnou výzvou, které musí čelit všechny moderní země. Hlavním cílem čínského pětiletého plánu sinicizace islámu je usilovat o plán, který je v souladu s čínskou praxí, a není omezeno pouze na islám.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Michal Nosál Zdroj: Christian Today   Foto: screenshot YouTube, Si Ťin-pching

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář