Čínské úřady ukončily činnost modlitebního hnutí, které fungovalo v Pekingu

Státní úřady ukončily činnost modlitební sítě křesťanů, která fungovala v hlavním městě. Pekingskou modlitební síť pod zkratkou BMJPN, založil v roce 2004 pastor Jin Mingri, který vede jeden z největších domácích sborů. 

Pastor Mingri se stal známým tím, že se mu dařilo budovat jednotu mezi křesťany, budovat spolupráci mezi pastory a organizovat společné modlitby za probuzení.

International Christian Concern informuje, že zatímco hnutí mělo centrálu v Pekingu, do modlitební sítě byli zapojeni pastoři z celé země. Poté, co úřady daly příkaz k ukončení činnost, ICC tvrdí, že mnoho pastorů, kteří se zapojili, bylo předvoláno k policejnímu výslechu.

„Informovali pastory, že BMJPN neměla potřebnou vládní registraci, takže její aktivity jsou považovány za „nelegální náboženské aktivity.“ ICC ve své zprávě dodala, že úředníci pastorům řekli, „aby přestali kázat online.“

„Vláda nejprve použila pandemii COVID-19 k zastavení bohoslužeb, a nyní nejenže vyvíjí tlak na církev, aby kostely zůstaly zavřené, ale také začíná zakazovat online bohoslužby,“ informuje křesťanská organizace, která pomáhá pronásledovaným křesťanům.

Organizace Open Doors řadí Čínu na 23. místo v žebříčku zemí, pokud jde o pronásledování křesťanů. Organizace konstatuje, že všechny církve jsou vnímány jako hrozba, pokud se stanou příliš velkými nebo vlivnými.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. prosince 2020 Foto: ICC – vězněný pastor Wang I

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář