Čínské úřady unesly a brutálně mučily katolického kněze

Čínské úřady unesly a mučily kněze s cílem ho přimět k tomu, aby se připojil ke státní církvi. Podle informací Bitter Winter se Liu Maochun 1. září setkal se svými rodiči v nemocnici v provincii Kuang-tung, když ho policie zatkla a odvedla k výslechu.

Během svého 17denního pobytu na policejní stanici byl Maochun brutálně mučen. Zdroj, který si nepřál být jmenován, uvedl pro Bitter Winter, že důvodem mučení byla skutečnost, že kněz byl považován za „ideologicky radikálního“ a úřady se ho z toho důvodu opakovaně snažily donutit ke členství v čínské vládou schválené katolické církvi.

Britský portál Premier informuje, že lidskoprávní organizace Christian Concern sídlící ve Washingtonu říká, že tyto incidenty se zintenzivnily kvůli podepsání prozatímní dohody mezi čínskou vládou a Vatikánem.

ICC konstatuje, že úřady se zaměřují na kněze loajální vůči Svatému stolci a nutí je, aby se připojili ke státem kontrolované církvi.  „Čínská komunistická strana (ČKS) zatýká a chce ovládat ty kněze, kteří odmítají vstoupit do státní církve,“ dodává ICC.

Kritici tvrdí, že Vatikán si zavírá oči před utrpením milionů katolíků, kteří nadále uctívají Boha v neregistrovaných domácích sborech a čelí hrozbě vládního pronásledování.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo nedávno kvůli této dohodě vyzval Vatikán, aby vyvinul tlak na Čínu kvůli porušování lidských práv a zásahům proti náboženské svobodě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář